Öğretmen Diyarı

Abdestin Çok Şaşırtan Tıbbi Faydaları

Gün içinde elimize bulaşan mikropların yıkanması, vücuda girişlerini önlemek için önemli bir etki sağlar. Bulaşıcı hastalıklar ve enfeksiyonlara karşı korunmada çok önemlidir.

Ağzı Çalkalamak

\"111jpg-728x728\"

Su ile ağzı çalkalamak, diş eti hastalıklarından korunmak ve çürümeyi geciktirmekte etkili olup, yüz ve ağız kaslarını güçlendirirken nefes borusundaki iltihaplanmaları önler.

Burna Su Çekmek

\"ablutions4jpg-728x728\"

Akciğerlere geçiş yeri olan burnun temizliği nefes açmayı kolaylaştırırken sinüslerin rahatlamasına da sebep olur.

Yüzü Yıkamak

\"ablutions5jpg-728x728\"

Yüzü yıkamak sinirleri harekete geçirirken, cildi kuvvetlendirir ve yorgunluğu alır.

Kolları Yıkamak

\"ablutions6jpg-728x728\"

 

Suyun dokunmasıyla birlikte damarlarlar suyun sıcaklığına göre tepki göstererek genleşir veya kapanır bu da dolaşım sistemine olumlu etki yapar.Başı Islatmak

\"ablutions7jpg-728x728\"

Başın ön kısmını elle hafifçe ıslatmak lenf dolaşımına olumlu etki yapar ve lenfosit denen savaşçı hücre oluşumunu hızlandırır. Bu da vücut direncini arttırır.

Kulakların Yıkanması

\"ablutions8jpg-728x728\"

 

Kulaklarda oluşabilecek mikrobik rahatsızlıkları önleyici özelliği bulunan bu uygulamada, kulak arkasının ıslatılması da vücudun serinlemesine etki eder.

Enseyi Islatmak

\"vphjpg-728x728\"

El bilekleri, dirsek içleri ve ayaklar gibi önemli enerji noktalarından biri olan ensenin de soğuk suya maruz kalması anti-aging etkisi yapar ve yaşlanmayı geciktirir.

Ayakları Yıkamak

\"ablutions9jpg-728x728

Gün içinde kan ayaklarda toplanırken beyinde azalır. Eğer ayaklar soğuk suyla yıkanırsa beyne daha çok kan gitmektedir. Bu da kişiyi rahatlatır ve baş ağrısını giderir.

Vücut Elektriği

\"man20washing20facejpg-728x728\"

Vücutta toplanan statik elektrik suyun etkisiyle vücuttan atılırken bir çeşit topraklamayla vücut rahatlar ve normale döner.

 

bilgievrimi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol