Öğretmen Diyarı

21 Günde Nasıl Mutlu Oluruz?

21 günde mutlu olmanın sırlarını anlatan Yrd. Doç. Dr. Kenan Taştan, “Kendinize 21 gün boyunca pozitif telkinler verin. Güzel telkinler verdiğiniz günlerde kötü olsanız bile beyniniz sizi aldığı iyi telkinlerle pozitif olmaya zorlayacak” dedi.

Türkiye mutluluk envarterine göre dünyanın en mutlu 103’üncü ülkesi olduğumuzu belirten Taştan, “Bundan 50 yıl önce sanayide ve ticarette bugünkünden çok daha kötüydük fakat daha mutluyduk. Çünkü bazı değerlerimiz vardı ve biz o değerlerimize göre yaşıyorduk. Ama şimdi gittikçe sıkıntılarımız artıyor” dedi.

Şefkat Kahramanı Annelerimiz

Mutsuzluğumuzun sebebini son kalemiz olan aile mevhumunun çalkalanmasına bağlayan Taştan, “Eskisi gibi eşimize dostumuza muhabbetimizin kalmadı. Mutluluk ve huzuru kaybettiğimiz yerde aramız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 “Kadın anne olduğu andan itibaren Cenâb-ı Hak onun ruhuna bir şeyler veriyor. Ne verdiğini bilmiyoruz. Bildiğimiz, inanılmaz bir şefkat, merhamet ve tehlike anında da erkekten daha kuvvetli bir şeceat. Bakın, anne olmayan kadında bu özellikler yok denecek kadar az. Anne olduğu andan itibaren inanılmaz bir meziyetle donanıyor. Biz şu anda annelerin çektikleri sıkıntıları yaşıyoruz. Biz düştüğümüz yer olan aileden başlamaz isek sıkıntılar yaşamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güzel gören güzel düşünür...

 “Mutlu huzurlu olmak mı istiyorsunuz? Sevmediğiniz bir huyunuz mu var? Bunlardan 21 günde kurtulabilirsiniz.

Kendinize 21 gün pozitif telkin verin. “İyiyim, rahatım” deyin. İyi ve rahat olmasanız da siz beyninize olumlu mesajlar verin. Beyin o zaman kendini iyi olmaya zorluyor.

Güzel görmek demek her an her şeyi güzel görmek demektir. Bir şeyin ya kendisi güzeldir ya da neticesi itibariyle güzeldir. Bunları bilmekle beraber hayatımıza da yansıtmamız lazım.”

Hüseyin Küçükoğlu, Y.Asya

Anahtar Kelimeler:
günde mutlu oluruz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol