Öğretmen Diyarı

2014 yılında en çok nelere kızdık?


 

Tüketici şikayetlerinden hazırladığımız ve bizi en fazla sinir eden durumlar:

1-Çağrı merkezlerine ulaşmak için beklerken ömrümüzden ömür gitti.
Müşteri hizmetlerini aradık ve dakikalarca çalan enteresan müzikleri dinlemek zorunda kaldık. Bazen hırs yaptık bekledik, bazen en başından pes ettik. 

Hem dakikalarca beklettiği için hem de faturalarda karşımıza çıkan ücretler için 2014’te bizi en çok kızdıranların çağrı merkezleri olduğunu ilan ettik.

2-Gözlerimiz yollarda kaldı… Günler geldi geçti, kargocu gelmez oldu!
Sevdiklerimize özel günlerde hediye göndermek istedik, kargo şirketi teslim edene kadar yolladığımız ayrılığın hediyesi oldu. 
Çağrı merkezlerinden sonra sinirlendirenler arasında kargo şirketleri yerini aldı.

3-Bankalar… Ne sizinle ne sizsiz!
“Pahalı ama bir şey olmaz taksit yaptırır alırım ya” derken bize kendini en yararlı kuruluş olarak düşündüren bankalar, aldıkları aidatlar başta olmak üzere 61 kalem ücretle 2014’ün yılının da en şikayet edilen konularından olmayı başardı. 

4-E-ticaret e-çile oldu…
İnternetin hızından ve rahatlığından faydalanalım derken acil ihtiyaçlarımız için alışveriş sitelerine yöneldik. Ayakkabı sipariş ettik kutudan salatalık çıktı, iPhone parası ödedik oyuncak telefon geldi. İade kabul edilmedi, değişim yapmak istersen mevsim değişti. Bazı siteler sayesinde teknolojiye küsecek hale geldik. 

5-Sevdik de kızdık da … 
Eşimize, dostumuza, komşumuza, sevgilimize… Şikayet yazdığımız konular arasında onları da es geçmedik. İlgilenmeyen eşlere, okey oynarken taş çalan dostlara, kızını vermeyen annelere dahi şikayet yazmaktan geri kalmadık. 
Kızdığınız tüm nedenlerin yeni yılda tekrarlanmaması dileğiyle… Mutlu yıllar :)

 

sikayethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol