Öğretmen Diyarı

13 Yaşında Mars Hazırlığı

 

\"\"

Carson’u eğiten uzmanlar, kız çocuğunun Mars’a ayak basacak ilk insan rolüne tamamen uygun olduğu konusunda hemfikir. Metro internet sitesi tarafından konuyla ilgili olarak geçilen haberde Fransızca, İspanyolca, Çince ve Türkçe bilen kızın uçuşa yönelik hazırlık çalışmalarında oldukça başarılı olduğu kaydedildi.

NASA’nın farklı ülkelerde yer alan 3 ayrı hazırlık kampında da eğitim alan tek insan olan Carson’a NASA çalışanları tarafından ‘‘blueberry-yaban mersini’’ lakabı takıldı. Louisiana eyaletinin Baton Rouge kentinden dünyaya gelen Alyssa Carson ise Mars’a uçmanın hayatının en önemli amacı olduğunu belirtirken, uçuş esnasında yaşanabilecek olası bir talihsizlik konusunu hiç düşünmediği de sözlerine ekliyor.

Carson’un anne ve babası da yaptıkları açıklamalarda, kızlarını her konuda desteklediklerini belirtip, önümüzdeki 20 yıllık süreç için tüm planlarının hazır olduğunu ifade ediyor. Sık sık okullarda düzenlenen etkinlikler kapsamında yaşıtları ile bir araya gelen Carson, yaptığı konuşmalarda, herkesin istediği mesleği edinebileceğini, bu süreçte en önemli unsurun ise kişinin ne ile uğraşmaktan memnun olduğunu tam olarak anlaması ve önüne koyduğu hedeflere ulaşmak için erken yaşlarda çalışmaya başlaması olduğunu söylüyor.
Tamamını oku: http://turkish.ruvr.ru/2014_10_09/Marsa-ayak-basacak-ilk-insan-13-yashindaki-bir-kiz-olabilir/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim