Öğretmenler ne zaman emekli olabilir?


Bu haber 2014-01-23 16:01:20 eklenmiş ve 1512 kez görüntülenmiştir.

 

652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin "Öğretmenlerin emekliliği" başlıklı 39. maddesinde; "(1) Öğretmenlerin emeklilik işlemleri Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılır. Bu aylar dışında emeklilik işlemi yapılabilmesi, görev yapılan il sınırları içinde emeklilik talebinde bulunan personelin sınıf ve branşında öğretmen fazlasının bulunması ve işlemin Bakanlıkça uygun görülmesine bağlıdır." hükümleri bulunmaktadır.

 

Bu hükümlere göre Norm fazlası olan öğretmen veya alanında il sınırları içinde norm fazlası öğretmen bulunan öğretmenler her zaman emekli olabilir.


BU ALANA TEXT REKLAM VEREBİLİRSİNİZ





BU ALANA TEXT REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Türkiye'nin En Büyük Öğretmen Topluluğu Seni de Bekliyor!
ŞİİR OKUMAYI SEVİYORSANIZ BUYRUN!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Arşiv Arama
- -
Anket
Öğretmen Maaşından Memnun musunuz ?
Değilim
% 85.71
Memnunum
% 14.28
 
Başlığım sayfa içeriği
Öğretmen Diyarı
© Copyright 2013 Öğretmen Diyarı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
ÖĞRETMEN DİYARI
Eğitim Haberleri
Eğitim Yazıları
Eğitim Psikolojisi
Öğretmenlerle İlgili
DOST SİTELER
Facebook Öğretmen
Pekiyi.com
Öğretmen.im
Eğitim 100
DOST SİTELER2
Memur Medya
Gerçek Öğretmen
Eğitimhane
Pekiyi Net
SENDİKALAR
Eğitim-Sen
Eğitim-İş
Türk Eğitim-Sen
Eğitim Bir-Sen
İLGİNÇLER
Sağlık
Pratik Bilgiler
Sosyal Medya
İlginç Bilgiler
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim