Öğretmen Diyarı

Yarıyıl tatilinde çocukları bilimle buluşturacak eğitim
Çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen EFK, yarıyıl tatili eğitimleriyle de çocuklarla buluşuyor.

EFK, 25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında sürecek bir ve iki haftalık eğitim paketleri ile çocukların hem sosyalleşmesine hem de eğlenerek öğrenmelerine katkı sağlayacak.

Çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen EFK, Türkiye’de açtığı ilk eğitim merkezinde yarıyıl tatili eğitimleriyle de çocuklarla buluşuyor.

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. Çocukları bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden EFK’da yarıyıl tatili eğitimi, 25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında bir haftalık ya da iki haftalık program şeklinde alternatifli olarak sunuluyor.

Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre düzenlenen yarıyıl tatili eğitimi, hafta içi saat 11:00-13:00 ve 14:00-16:00 saatleri arasında 5-7 ve 8-12 yaş grupları için ayrı ayrı düzenlenecek. Yarıyıl tatili boyunca pipet roket yapımından, köprü tasarımlarına, mancınık üretiminden, kimya deneylerine kadar geniş bir yelpazede deneyler yapacak çocuklar, birbirinden eğlenceli aktiviteler ile tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirecek.

STEM METODU İLE EĞİTİM

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

EFK hakkında detaylı bilgiye www.engineeringforkids.com/location/turkey www.facebook.com/EngineeringForKidsTurkiye adreslerinden ve 0216 576 80 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim