Öğretmen Diyarı

Üniversite Tercih Ederken Bakmanız Gereken 11 Kriter
 1. Hem şehre yakın, merkeze 5 dakika olan hem de biraz şehirden uzak, mümkünse ormanlık bir alanda rahat rahat kampüsün tadını çıkarabilecek olmanız
 
Mesela Başıbüyük ormanları içinde bol oksijenli 1000 dönüm bir arazide bir kampüs nasıl olurdu? Ders ya da araştırma dışında kalan zamanları da geçirebileceğiniz bir sosyal tesis de olsa peki? :))
2. İstanbul’un en büyük üniversite kütüphanesinin sizin okulunuzda olması gerekir

 
Kitap kurtları için bulunmaz fırsat… 2.500 m² alan içinde 200.000 ciltlik koleksiyondan dilediğiniz kitap, dergi ve yayını seçebilip, bütün gün sıkılmadan okuyabilseydiniz nasıl olurdu?
 
3. Ülkemizdeki “tek” Mimarlık ve Tasarım Atölyelerinin sizin okulunuzda olması gerekir

 
Uluslararası platformda büyüklük açısından ikinci, ülkemizde tek olma özelliğine sahip Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Atölyeleri sizin okulunuzda olsa süper olmaz mıydı?
4. İletişim Fakültelerinde okuyanlar için okurken çalışma imkanının olabilmesi

 
Üniversitenizde bir çekim platonuz varsa hem okurken burada staj yapıp hem de ileride size iş olanağı yaratmasının keyfini sürebilirsiniz.
5. Hukuk fakültesini seçecekseniz, okulunuzda sanal bir duruşma salonunun mevcut olması

 
Çünkü Hukuk Fakültesi Sanal Duruşma Salonundaki duruşmalara katılarak, daha üniversite yıllarındayken bu havayı teneffüs ederek ve “adliye tozunu yutarak”, akranlarınız yanında hayata  1-0 önde başlayabilirsiniz
6. Her biri alanlarında uzman “yıldız” hocaların sizin okulunuzda olması

 
Tüm fakülte ve yüksekokulları bu yıldızlarla dolu bir üniversite eğitim alarak, Goggle Akademikte denildiği gibi, “devlerin omuzlarında yükselebilirsiniz!”.
 
7. Burs olanaklarının oldukça geniş olması

 
 
8. Öğrenci yurtlarının tertemiz, doğanın içinde ve çok güvenli olması

 
Öğrenci yurtlarının tertemiz, doğanın içinde ve çok güvenli olması
Çünkü İstanbul’un trafiği, kalabalığı ve hava kirliliğinden uzakta, doğanın kucağında öğrenci yurtlarında kalarak ders dışı zamanlarınızda kafa dinleyebilir, arkadaşlarınızla keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

9. Yaz kış kullanılabilecek mükemmel bir olimpik havuza sahip olması
 
 
10. Uluslararası Öğrenci Kongreleri'nde yer alıyor olabilmesi

 
Uluslararası Öğrenci Kongreleri'nde yer alıyor olabilmesi
Bu sayede farklı kültürlerden ve farklı dillerden lisans düzeyinde eğitim alan ve genç bilim insanları bir araya gelip birbirlerini daha da ileriye taşıyabilirler.
 
11. Yurtdışı olanaklarının geniş olabilmesi ve çift anadal yapabilmenize olanak sağlayabilmesi

 
 
EUA (Avrupa Üniversiteler Birliği), TASSA (Türk-Amerikan Bilim Adamları ve Akademisyenler Birliği) üyelikleri; Erasmus değişim programları, ECTS/AKTS ve DS/DE (Diploma Eki) etiketleri, çift diploma olanakları, yandal sertifikaları verebilen bir okula sahip olmanız sizi her zaman bir adım öne çıkartacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim