Öğretmen Diyarı

Ücretli öğretmen değil, kadrolu öğretmen istiyoruz

Balıkesir'in Havran ilçesinin en uzak köyü olan Küçükşapçı köyünde öğrenci velileri, "Ücretli öğretmen değil, kadrolu öğretmenistiyoruz" diyerek ilk gün çocuklarını okulagöndermedi . 

Havran merkeze 26 kilometre mesafedeki Küçükşapçı köyünde 54 öğrencili bir ilkokulile toplam 52 öğrencili orta okul bulunuyor. Ortaokulda öğretmen sayısı 4, ortaokulda ise 2 kadrolu öğretmen ile 2 idareci görev yapıyor. Okullarda hizmetli de bulunmuyor.Eksik öğretmen kadroları ücretli öğretmenlerle doldurulmaya çalışılıyor. Fen, matematik ve İngilizce gibi ana derslerin öğretmenleri yok. Bu durumu protesto eden veliler çocuklarını okula göndermedi.

 

Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile BİMER'e bu sıkıntıyı iletmelerine rağber bir çare bulunmadığını söyleyen Küçükşapçı Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Bozdağ, öğrencileri okula göndermek için velileri ikna edemediklerini belirtti. Bozdağ, yapılan toplantıdan netice alınmadığını, "Ücretli değil, kadrolu öğretmen istiyoruz" diyerek velilerin tepki olarak çocuklarını okula göndermediklerini anlattı.

 

Öğrencilerin eğitimlerinin yetersiz kaldığından dolayı okula çocuklarını göndermeyeceklerini ifade eden veliler, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu meseleye acilen çare bulmasını istedi.


Haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol