Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz

4+4+4 eğitim sisteminin uygulanmasıyla sınıf öğretmenliği ataması çok fazla azaldı. Bundan dolayı geçen yıl sınıf öğretmenliği puanları çakıldı. Hatta bazı üniversiteler kontenjanlarını dolduramadı. Taban puanların bu kadar düşmesi sınıf öğretmenliğine talebi de arttırdı. Bu yıl sitemize gelen sorulardan da anladığımız kadarıyla çok fazla tercih eden day olacak. Haliyle bu okulsoru.comdurum puan artışına neden olacaktır. Ayrıca sınıf öğretmenliği atamasının artmaya başlaması da puanların artmasınının başka bir nedeni haline geldi.

Sınıf öğretmenliği puanları ge.en yıl 46 bin - 416 bin arasında değişmişti. Bülent Ecevit üniversitesi de kontenjanını dolduramamıştı. Bu yıl birkaç nedenden dolayı sınıf öğretmenliğinin puanlarının artmasını bekliyoruz;

En büyük nedeni geçen yıl puanların adeta çakılması bir çok adayın gözlerinin sınıf öğretmenliğine  çevrilmesine neden oldu. Geçen yıl sınıf öğretmenliğiyle ilgili nerdeyse hiç soru gelmezken bu yıl yoğun bir şekilde soru geliyor. Bu kadar talep artışı doğal olarak puanların artmasına neden olacaktır

İkinci nedeni de geçen yıldan itibaren sınıf öğretmenliğinin atama kontenjanlarının artmaya başlamasıdır. Geçen yıl 3500 civarında sınıf öğretmenliği atanmıştı.

Üçüncü neden olarak da sınıf öğretmenliğinin bir çok bölüme  göre daha avantajlı olmasıdır. Özellikle istediği kadar puan alamamış, puanın yettiği diğer bölümlerde okulsoru.comgelecek görmeyen ve  devlette çalışmak isteyen adaylar tarafından sınıf öğretmenlği tercih edilmek isteniyor.

ÖNERİMİZ;
Sınıf öğretmenliği tercih edecek adaylara önerimiz sıralamalarına aldanmamaları ve tercih aralığını geniş tutmalarıdır. Örneğin 150 bin sıralamaya sahip bir aday tercih aralığını 100-300 bin aralığında oluşturmalıdır.


OKULSORU.COM/ÖZEL YAZI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol