Öğretmen Diyarı

Sevgili Anne, Babalar!
 Günlerdir olan biten olaylarda pek çok kavram var ama bence ahlak yoktu. Gelin bundan sonrasında biz en azından bir parça daha ahlaklı davranmak için ;

* Olanların vahşet dolu görüntülerini sosyal medyada paylaşıp yaymayalım. 
* Birbirmize nefret ve öfke dolu sözler söyleyerek olaylara verdiğimiz değişik anlamları ifade etmeyelim. 
* Çocuklarımıza olan biteni korku ve nefretle değil elimizden geldiğince umut ile aktaralım. 
* Asla bir grubu hedef alarak konuşmayalım. Unutmayalım biz kimin dost kimin düşman olduğuna Tv'den izlediğimizle karar veremeyiz. Bırakın bunu devlet yapsın. 
* Hepimiz bu vatan içinde güven içinde yaşamak istiyoruz. Bunu öfkeyle ya da sokaklarda kinle yapamayız. Tv'den ve sosyal medyadan gördükleriniz sizi korkutuyor biliyorum ama bundan sıyrılmak için hemen ailene sarıl , yan komşuna sarıl, mahallende ki insanlara sarıl. 
* Ezan ve Sela duyduğunda onu ne için okuduklarını düşünüyorsan vazgeç ve sen kutsal çağrıyı kalbinde hisset. Sakın ona verildiğini düşündüğün anlam için öfke duyma. Belki de istenen bu, gel bunu unutma. Biz müslüman bir ülkeyiz ve kalbimiz sevgi-şefkat-merhamet ile dolu. Bunun aksi davrananlar bizi bizden soğutamazlar. Bunu söylüyorum diye din ayrımı yapıyorum sanma tek amacım senin dininin senin kalbinde doğru hisler uyandırıp uymadirmadigini yoklaman. 
* Unutma tüm anlamların değiştirildiği, kiminin içinin boşaltıldığı kiminin senin gönül pusulanı bozmak için kullanıldığı günlerden geçiyoruz. Lütfen gönül pusulanı ne tv ne de sosyal medyada gördüklerine göre ayarlama. Hemen dön gönül kıblene hangi değerlere inanıyorsan onlara tutun. 
* Ve en önemlisi kimseyi kınama, yargılama , suçlama. Unutma herkes inandığı şeyi yapıyor. Eğer sen yargiladiklarindan ve korktuklarından farklı olmak istiyorsan hemen nefretten ve aşırı tüm duygularından uzaklasmanın yolunu bul. İster ibadet et, ister meditasyon yap, ister dua et. seni bu aklını yitirmiş insan tavrından ayıran ne varsa ona yönel. 
* Bugüne kadar olanlarla aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlara ulaşamayız. Neyi eksik yaptıysan onu tamamla mesela daha fazla sev, daha fazla güven, daha fazla paylaş, daha fazla ilgilen, daha fazla oku, daha fazla eğit, daha fazla üret. 
Daha fazla yaptığın şey çoğalacak bunu unutma !!!

BİZ ANNELER ÇOCUKLARIMIZA BARIŞ VE HUZUR İÇİNDE BİR VATAN BIRAKMALIYIZ. BUNUN İÇİN ÖNCE KALBİNİ AÇ, SARIL ONA VE TÜM ÇOCUKLARA 

Anahtar Kelimeler:
sevgili anne babalar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim