Öğretmen Diyarı

Rize'de öğrencilerin toprakla buluştuğu okul
FİKRET DELA

Rize'nin Güneysu ilçesindeki Adacami İlköğretim okulunda öğrenciler, "Değerlerimizle Değerliyiz" projesiyle hem ders stresini atıyor hemde okul bahçesinde kurulan kümes ve sera bahçesinde eğlenerek üretmeyi öğreniyor.

Güneysu Kaymakamlığı öncülüğünde Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı, Güneysu Müftülüğü ve Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Güneysu'da eğitim alanında başlatılan bir seferberliğe Güneysu Belediyesi, hayırsever iş adamları ve sivil toplum örgütleri de destek verdi.

Bu kapsamda Güneysu ilçesindeki Adacami İlköğretim okulunda "Değerlerimizle Değerliyiz" projesi bir yıl önce hayata geçirildi.

Proje kapsamında öğrenciler hem ders stresini atıyor hemde okul bahçesinde kurulan kümes ve sera bahçesinde eğlenerek üretmenin mutluluğunu yaşıyor.

"Biz öğrencilerimizi aktif hale getirmeye çalışıyoruz"

Okul Müdürü Kemal Semizoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukların günün şartlarında unuttukları değerleri onlara kazandırmak istediklerini ifade etti.

Semizoğlu, "Bunun yanında çocuklarımızın negatif enerjilerini yaptığımız sera ve kümesle uğraşmalarını sağlayarak ortadan kaldırmak. Amacımız buydu. İnanıyorum ki bu amaca ulaştık. Bu yolda birçok faaliyet gösterdik." dedi.

Öğrencilerin en zayıf noktasının toprakla uğraşmaması olduğunu vurgulayan Semizoğlu, şöyle dedi:

"Bilgisayar başında oturan öğrenci monoton bir öğrenci durumuna gelmiştir. Biz öğrencilerimizi aktif hale getirmeye çalışıyoruz. Toprakla uğraşmalarını sağladık. Serada ürettiklerine bakarak değerler kazanması için çalışıyoruz. Birinci öğrenciliğimiz buydu."

Bu konuda çok güzel tepkiler aldıklarını dile getiren Semizoğlu, ailelerin kendilerine destek vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim