Öğretmen Diyarı

Okumaya teşvik için üniversiteliler caddede kitap okudu!
Okuma oranlarının istenilen seviyelere ulaşması amacıyla üniversitelilerin düzenlediği etkinliğe, vatandaşlar da verilen kitapları okuyarak katıldı.

Sakarya’da, üniversite öğrencileri kentin en kalabalık caddesinde ayakta durarak kitap okudu, kitap okumayla ilgili açtıkları dövizlerle halkın dikkatini çekmeye çalıştı.

Öğrenciler, ‘Hayat kadar güzeldir işte okumak’, ‘Kitap ruhun ilacıdır’, ‘Haydi kitap okuyalım’ ve ‘Okumadan ölmeye itirazım var’ yazılı dövizler açtı.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu, Adapazarı Çark Caddesi’nde, okuma oranlarının istenilen seviyelere ulaşması amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

“OKUMADAN ÖLMEYE İTİRAZIM VAR”

Öğrenciler ayakta durarak kitaplarını okurken, bazı öğrenciler ise ‘Hayat kadar güzeldir işte okumak’, ‘Kitap ruhun ilacıdır’, ‘Haydi kitap okuyalım’ ve ‘Okumadan ölmeye itirazım var’ yazılı dövizler açtı. Okuma oranlarının istenilen seviyelere ulaşması amacıyla yapılan kitap okuma etkinliğinde halkın ilgisi çekilmeye çalışılırken, kitap okumak isteyenlere kitaplar verildi. Vatandaşlar verilen kitapları okuyarak etkinliğe katıldı.

Kaynak. CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim