Öğretmen Diyarı

Okula devamsızlık kahvaltı ile önlenecek

Kırklareli Emniyet Müdürlüğüdezavantajlıöğrencilerin okula devamsızlığını önlemek için hersabah kahvaltı verecek.

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Yayla Mahallesi'ndeki Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu'nda İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akayile polisler, öğrencilere sandviç ve meyve suyu dağıttı.

Akay ve polis memurları öğrencilerle kahvaltı yaptı, sohbet etti.

Akay, etkinlik sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğünün katkılarıyla dezavantajlı çocukların okula devamlılıklarını sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu'nda devamsızlık oranlarının yüzde 60'lara kadar çıktığını belirten Akay, kahvaltı programlarıyla bu oranı düşürmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Öğrencilerin beslenmelerine önem verdiklerini dile getiren Akay, şunları kaydetti:

"Dilerim bu konuda bir katkımız olur. İlimizde eğitim düzeyi yüksek olsa da Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu gibi birkaç okulumuzda devamsızlık olduğunu gördük. Arkadaşlarımızla, Milli Eğitimin de desteğini alarak öğretmenlerimizle beraber istişare ederek böyle bir uygulama başlattık. İlerleyen günlerde ne kadar verimli olduğunu göreceğiz, biz umutluyuz. En azından yüzde 50'ler, yüzde 60'lar seviyesinde olan devamsızlığı aşağı çekmeye, çocukları okula teşvik etmeyi hedefledik. Öğretmenlerimize de böyle bir çalışmada bizlere ön ayak oldukları için teşekkür ediyorum."

Program sonrası Akay ve polisler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim