Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerimizin Başından Geçen İlginç ve Komik Olaylar

Gökhan Türker Bir defasında sınıfta hapşırdım...Birkaç öğrencim "çok yaşayın öğretmenim "dedi..ben de "Hep beraber" dedim sonra çocuklar tekrar "çok yaşayın öğretmenim" dedi ben yine " hep beraber" dedim bu kez bütün çocuklarım " çok yaşayın öğretmenim" deyince anladım ki bizimkiler hep beraber yaşayalımı hep beraber söyleyin anlamışlar.

Aslı Akyurek Oran Aslanlar-Etçil, Koyunlar-Otçul Peki Ya Kuşlar Yemcil Öğretmenim


Lale kutay Öğretmen zili çaldıktan sonra kantine koşan çocuğa nöbetçi arkadaş,dersine git dedi. Çocuk biz bedenik diye cvp verince;arkadaş "oğlum beden bir ders değil mi" diyince, çocukk "yoo 2 ders" dedi ve biz o an koptuk....:))Mehmet Özdaş Bir sabah sınıfa girdiğimde sınıf başkanı tahtada iki liste oluşturmuş 1) konuşanlar 2) sınıf başkanını dövenler..


Ayşegül Turan İki tane var yazılı kağıtlarından 1-) Müslümanlığı kabul eden ilk Türk boyu...............dır. öğrenci cevabı:1.65 ,,,,,,ikincisi I.TBMM meclise karşı çıkan isyanlara .............kanununu çıkarmıştır..öğrencinin cevabı: aşkın kanunu...Ayşe Kabakçı Erol Ben doğuda görev yapıyorum. öğrencilerime Kocaeliden geldiğimi söyledim. daha sonraki gün çocuklara nereden geldiğimi sordum bir öğrencim Kocaeviiiiiii dedi ve öğretmenim siz kocanızın evinden mi geldiniz diye sormuştu


Mahmut Anar Kolej ogretmeniyim. Sinifta dunyadaki acligi anlatiyorum. İyi anlamalari icin ornek veriyorum: 'dusunun evdesiniz ve yiyecek hic bir seyiniz yok!' diyorum. 7. Sinif ogrencisi tum ictenligiyle cevap veriyor: 'O zaman pizza soyleriz hocam.' dumura ugruyorum


Hatice Balık Ben Anasıfı Öğrtmeniyim dün meslekleri tanıtıyordum, bir öğrencim sordu öğretmenim annem çalışmıyor onun mesleği ne? Ben Ev Hanımı diyince başka bir öğrencim öğretmenim benim babamda ev hanımı çünkü babamda çalışmıyor evde oturuyor.


Hüsamettin SosyalciNet Sosyal Bilgiler dersinde öğrencilere dünyanın dönüşünü anlatacığım. Sınıftaki bir öğrencime yan sınıftan KÜRE yi getirmesini istedim.. Öğrencim aşağıdaki yangın duvarından KÜREĞİ kapıp gelmiş. Tüm 1 saat ders işleyemedik gülmekten.

 

Öğretmen Diyarı Özel Haber
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim