Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENİN GÖLGESİNE BİLE BASILMAZ

Esnafın, çiftçinin, işsizin, işçinin, memurun, polisin, askerin, imamın, doktorun, mühendisin; herkesin çocuklarınıhammaddeyken cevher ediyorlar. Evlerinde 1-2 çocuğun kahrını 15 dakika çekemeyenler de 40 dakika 30-40 kişilik bir sınıfa girmenin ne olduğunu tahayyül bile edemeden “Eğitimciler ne yapıyor?” diye ahkâm kesiyorlar. 

 

Öğrencisinin 1 günlük ders kaybını sakız edenler yüzbinlerce eğitimcininyenen-yutulan hakları karşısında söz söylerler mi? Hükümet’in “Sivilleşiyoruz” gazına gelenler, eğitim yöneticisini-öğreticisini-hizmet üreticisini “Müşteri Memnuniyeti” adına hor görenler ve hatta utanmadan kabalık vekabadayılık pozlarına girenler, hak aranmasından niye rahatsız olurlar; ortaklıkları ortaya çıkmasın diye.

 

İlköğretimden liseye geçişte öğrencileri tercihlerine yerleştirme beceriksizliğindeLevent Kırca parodilerinden daha komik olan bir Bakanlık, Türkiye genelinde 8 bin müdürü bir gecede doğrayıp öğretmen olarak depo dedikleritoplama kamplarında tıkmakta pek becerikli nedense. Oysa kamplar sokaklarımızdaki mültecilere gerek.

 

Türkiye adeta yolgeçen hanı olmuştur. Ülkenin güney sınırları artık hükmünü yitirmiştir. Güneydoğu’da bir terör örgütü gölgesinde tasarlanan özerklik kurguları kuvveden fiile geçmiştir. Güneydoğu’da yakılan okullar 90 sene önceki Fransızlar-İngilizler yada Ermeni çetelerince yakılmamıştır, bizzat PKK tarafından yakılmıştır.

 

Maraş Kalesi’nde gâvurun bayrak indirmesi Millî Mücadele’nin başlamasını tetikliyor da 26 okulun Türk Bayraklarıyla birlikte yakılması bizi neden titretmiyor? Yoksa ticaretimiz aksamasın, kredi kartlarımız patlamasın, dizilerde şiddet-şehvet, kafelerde geyik-muhabbet; aman düzenimiz bozulmasın. Mercimek tarlasına da girecekler ey halkım, unutma bu sözü. 

 

Türkiye hızla komşuları gibi istikrarsızlaşmaya gitmektedir. Oynanan oyununsa en çok eğitimciler farkında. Ve onlar kanla-irfanla Cumhuriyeti kuran kadrolar gibi küresel emperyalizmin ‘cambaza bak’ misali gibi Yeni Osmanlıcılık adı altında bu ülkenin küçültülmesine izin vermeyecekler. Bunun için gerekirse her sınıftan bir Mustafa Kemal çıkacaktır.

 

“Zulüm başına adalet külahını geçirmiş.. Hıyanet” demokratik hak kabul edilmiş.. Kafa kesip kellelerle top oynayanlar cihatçı gösterilmiş.. Amazulümle âbat olanın âhiri berbat olur. Ve hatta deriz ki: 

 

“Her Firavun’un bir Musa’sı vardır.” 

 

Elçilerin ışığında yürüyenlerin doğruluktan bir âsası,

 

Zulmedenlerinse korkularını saklayacak bol miktarda kasası vardır.

 

Fakat fıtratın ve yaratılışın da bir yasası vardır

 

Er yada geç tahakkuk edecek o yasaya emanet olun. 

 

 

 

 

Süleyman PEKİN

 

TES Kocaeli 1 Şube Başkanı

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol