Öğretmen Diyarı

Öğretmene verilen değer!

 

 

\"Mahmut

Mahmut Çakmak


Hal böyleyken ülkemizde maalesef eğitime ve öğretmene yeteri kadar önem verilmemektedir. Toplumumuz öğretmene değer vereceği yerde, öğretmenlerin günde 4–5 saat çalıştığını, 3 ay tatil yaptıklarını ve paso yattıklarını dillendirip duruyor. Demiyorlar ki, öğretmenlerin yalnız okulda değil, evde de evrak, pano ve e–okul işleriyle uğraştığını. Demiyorlar ki, ebeveynlerin 2–3 çocuğa zar zor bakabildiğini, öğretmenlerin ise 30–40 öğrenciye bir şeyler verebilme gayretinde olduğunu. Ve bilmiyorlar ki yaz tatilinin 3 ay değil de 2 ay olduğunu.  

Öğretmenlere verilen önemin azalmasına rağmen, halen bu mesleğe değer verenlerde yok değil. Öğretmenlik mesleğinin değerinin ve saygınlığının bitmediği yerlerden biri de ilçemiz Siverek’tir. Siverek halkı saygıyı, sevgiyi ve hürmeti eksiltmemiştir öğretmenlere karşı. Başka şehirlerden gelen öğretmenlere misafirperverliğini ve sıcakkanlılığını göstermişlerdir.

Siverek’e gelen öğretmenler bu saygı ve sevgiyi gördüklerinden, ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmışlar bu şirin şehir için. Siverek’ten başka yere tayini çıkanlar fırsat buldukça bu şirin ilçenin samimi ve sıcakkanlı insanlarını ziyarete gelirler.  

Böylece öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisi güzel bir şekilde sürüp gider. Siverek ise öğretmenler sayesinde karanlık yüzünden sıyrılıp aydınlığa doğru yol alacaktır. Unutmayalım ki öğretmene verilen değer bir milletin geleceğine verdiği değerdir. Siverekliler adına bütün öğretmenlere teşekkürü borç bilirim.

Öğretmenlerin hak ettiği değeri görmesi ümidiyle.  

Saygılarımla …

Anahtar Kelimeler:
öğretmene verilen değer

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol