Öğretmen Diyarı

Öğretmen branş sıralamaları bir an önce yayınlanmalı

Branş sıralamasının faydaları

Branş sıralaması sayesinde adaylar aldıkları puanile kendi branşlarında kaçıncı sıralamada olduklarınıöğrenmektedir. Bu sayede atama kontenjanlarının da yayınlanması ile her aday alınacak kontenjana göre kendisine atama sırası gelip gelmeyeceğinihesaplayarak ona göre tercih ve plan yapmaktadır.

Ayrıca branş içinde sıralaması yüksek olan aday kontenjanlardaki favori okullara ağırlık vererek daha çok istediği bir yere yerleşmektedir. Düşük sıralamadaki adaylar ise favori okullardan uzak tercihler yaparak ölü tercihlerin önüne geçmektedir.

ÖSYM ve MEB sıralamalar için adayları bekletmemeli

Branş sıralamaları konusunda MEB ve ÖSYM gerekli hassasiyeti göstermelidir. KPSS sonuçları yayınlandığı anda basit bir süzme işlemi ile hemen ardından ve hatta sonuçlarla birlikte yayınlanabilinecek olan sıralamalar için önceki yıllarda olduğu gibi adayları günlerce bekletmenin manası yoktur.

Bu iki kurumda; teknoloji lazım ise teknoloji var, personel lazım ise personel var. Tek isteğimiz bunlarla birlikte biraz da adayların psikolojilerini anlama güdüsüne sahip olmalarıdır.

Kutay Seymen ARIKAN

Kutay@memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol