Öğretmen Diyarı

Öğrenci Meclisleri hak ettiği değeri görüyor mu?

17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisi konumunda olan Türkiye Öğrenci Meclisi’nin 12. dönemine girildi. Peki, Öğrenci Meclisleri hak ettiği değeri görüyor mu?

Meclisin tanıtımı ve taleplerin geniş kitlelere ulaşması açısından TBMM’de toplanmasının büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Mehmet Yıldıray Yüksel, bunlarla birlikte çalışma bölgesine göre meclislere çalışma ofisleri ve faaliyetlerin yürütülmesi adına bütçe ayrılmasını da talep ettiklerini belirtti. Türkiye Öğrenci Meclisi üyeleri olarak aralarında yapmış oldukları görüşmeler neticesinde illerinde ortak basın açıklaması yapma kararı aldıklarını söyledi.

Ülke genelinde 17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisi konumunda olan Türkiye Öğrenci Meclisi’nin 12. dönemine girildiğini anlatan Yüksel, “Türkiye Öğrenci Meclisi’mizin oluşum süreci, genel seçimlerden sonra temsil anlamında en büyük ikinci seçim olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği dolayısı ile ülkemiz demokrasisinin gelişmesi ve yeni liderlerin yetişmesi açısından çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Biz Türkiye Öğrenci Meclisi üyeleri olarak meclisimizin taşımış olduğu bu değerin bilincinde olarak üstlendiğimiz görevleri en iyi şekilde yerine getirme gayretleri içerisindeyiz” dedi.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim