Öğretmen Diyarı

MEB'de yeni bir yönetmelikle neler değişti?
Meb yeni bir yönetmelik yayınladı.Buna göre yazılı ve sözlü sınavları başarılı bir şekilde geçen aday öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen olabilmesi için aşağıda belirtilen kriterlerdede yeterliliklerinin test edilmesi gerekmektedir.
Bilişsel Düzey:
1)Herhangi bir yönetmeliğin yarısı söylendiğinde tamamını söyleyebilmesi.
Duyuşsal :
1)Klorostfobi,yükseklik korkusu,köpek korkusu olmaması.
Psikomotor:
1) Bir buçuk litre suyu 5 dakika içerisinde içip bir buçuk saat tuvalete gitmemesi.
2)24 saat uykusuz bırakıldıktan sonra 1 kilo yoğurt yedirilerek ve 1 kiloda ayran içirilerek 6 saat boyunca bir sandalyede oturtulması ve bu süre boyunca herhangi bir uyku davranışı göstermemesi ve iki saat de bir düz bir çizgi üzerinde yürüyebilmesi.
Fiziki :
1)Aday öğretmenin ağız,burun ve kulaklarının kontrol edilmesi ve özelliklede diş kontrolunun yapılması.Ağız burun ve kulakların yeterli düzgünlüğe sahip olması.Dişlerin yeterli derecede beyaz ve en fazla 3 diş eksiğinin olması.
2)Santimetre cinsinden boyunun son iki hanesine göre sayısal olarak kilonun en fazla 20 aşağı ve 15 yukarıda olması.

Tüm bu kriterleri gerçekleştiren öğretmen kurumumuzca belirlenen bir tarihte, üzerinde bir kıyafet ile(ayaklar çıplak olacaktır) kurumumuzca belirlenen bir ormana bırakılacaktır.Bu ormandan okuluna yeni atama dönemine kadar varmayı başaran aday öğretmen sözleşmeli öğretmenliğe başlayabilecektir.Başaramıyan adayın ise yerine yeni bir aday öğretmen atanıcaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim