Öğretmen Diyarı

MEB \'de Neler Oldu Neler?Sınıfçı özel eğitimci oldu , beğenmedi sonra bedenci oldu.. Başka bir sınıfçı fenci oldu..

Bu arada ziraatçi orman ürünleri müh. bilimum tarımcı iktisat işletme güruhu daha önceden sınıfçı olmuştu. Onlar bu defa essah sınıfçı olarak okullarında kalırken bir zamanlar gerçekten sınıf öğretmenliği eğitimi almış sınıfçılar sosyalci müzikçi ingilizceci türkçeci matematikçi oldu.

Bu defa ne oldu hem ilkokullardaki gerçek sınıfçı sayısı azaldı hemde ortaokullardaki gerçek branşçı sayısı sınıfçılar branşa geçince azaldı. Eee atanamayan sınıfçı, sosyalci matematikçi bedenci ne oldu? Polis oldu.

Eş durumundan atanamayan öğretmen ne oldu :teknoloji tasarımcı, zihinsel engelli öğretmeni oldu hatta bir adım ileri giderek ilçe milli eğitimde memur oldu...;

Eee öğrencilere ne oldu. 5 yıl kendisini ilkokulda okutan sınıfçısı lisede edebiyatçısı oldu:)) oda nee ilkokulda 5 yıl bahçede birlikte yağ satarım bal satarım oyunu oynadığı, belki birazda göbekli sınıf öğretmeni lisede, o öğrencilerin tekrar beden eğitimi öğretmeni oldu. Öğrenciye ne oldu yandı bitti kül oldu...

Türkiye'de eğitime ne oldu? Eğitim kaliteli oldu, öğretmenler kariyerli oldu, 4+4+4 oldu. Ders çıkışları yatsı namazına doğru oldu.

Öğretmen toplu sözlemeden dolayı zengin oldu , bütçe açığının sebebi memur oldu, benzin 5 mazot 4.5 oldu:))

Sınıfçı lisede matematikçi oldu, Ömer Dinçer ''alan değişikliği yapan öğretmenler eğitimlerini zaten aldılar'' onlar gerçekten oldu... bu iş de oldu..

Sınıfçı ingilizceci oldu, yaşadığı yerde dil kursu olmadığını öğrenince dumur oldu. Sınıfçı matematikçi özel ders alır oldu. 

Sendikalar zaten alan değişikliği ile sus pus oldu. Alana geçen pişman oldu. MEB zaten her şey gibi bunu da umursamaz buldu. Oldu da olduu hayat bayram oldu...

 

Kaynak: http://www.facebook.com/OGRETMENizz

Anahtar Kelimeler:
meb neler oldu neler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ayça 2 yıl önce

Her sene diğer branşlara göre daha fazla kadroyu olarak sesi çıkmayan Sınıf öğretmenelerinin geçen sene az bir alım olmasıyla seslerini duyurdular. Haksızlığa uğradıklarını söylediler. Asıl haksızlığa kim uğramış görüyoruz. Diğer bölümlerin hakkı yenerken nerdeydiniz. çıt yoktu sizden alan memnun satan memnundu. demek yaşayınca anlıyormuş insan değil mi yine bile çok veriyorlar size kadro. o kadroyu alamayan branşlar var.

Avatar
ömer 2 yıl önce

yıllardır, sınıf öğretmenliklerini branşçılar yaptı bu ülkede. Kendi alanlarına niye geçmiyorlar acaba. Geçse de sınıf öğretmenliği mezunları arkadaşlarda, atanmak için bunlara başvurmasa keşke... Öğretmenlik mesleğinin onuru daha ne kadar rencide edilecek bakalım.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim