Öğretmen Diyarı

KALİTELİ EĞİTİM İÇİN DONANIMLI ÖĞRETMEN

‘Kaliteli eğitim için donanımlı öğretmen’ vizyonuyla öğretmen eğitimlerine büyük önem veren Bahçeşehir Koleji’nde 2 bin 500 öğretmenin yabancı diller, PDR, ölçme değerlendirme, sınıf öğretmenliği, STEM, uygulamalı dersler ve tüm branşlarda aldığı yoğun kurum içi eğitim programı tamamlandı.
Nick Bilbrough, Mike Mayor, Simon Lind, Kelly Jennings-Robinson gibi dünyanın önde gelen yabancı dil eğitimcileri, akademisyenler ve yazarlar Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine özel eğitim vermek için İstanbul’da buluştu. Ağustos ayı boyunca süren eğitimlerde 2 bin 500 öğretmen, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, ölçme değerlendirme, sınıf öğretmenliği, STEM, üstün yetenekliler eğitimi, uygulamalı dersler ve tüm branşlarda yoğun bir eğitim gördü. En yeni bilgilerle donatılan ve yeni modellerin doğru uygulanması konusunda yıl boyunca farklı eğitim çalışmalarıyla desteklenecek olan Bahçeşehir Koleji öğretim kadrosu 2015-2106 öğretim yılına hazır hale geldi.
AKADEMİK BAŞARININ SIRRI
Son yıllarda özellikle ulusal sınavlarda elde ettiği başarılarla öne çıkan Bahçeşehir Koleji, eğitimcilerin kalitesine büyük önem veriyor. Eğitimcilerinin mesleki gelişimlerine kurum içi eğitimlerle destek veren Bahçeşehir Koleji’nde eğitim modelleri, eğitim araçları ve eğitim kadrosu sürekli olarak kendini yeniliyor. Alanında uzman eğitimciler tarafından bilimsel veriler ışığında geliştirilmiş olan bu sistemin arkasındaki en büyük gücün ise Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi olduğu dikkat çekiyor.
TÜM OKULLARDA AYNI KALİTEDE EĞİTİM
Şu anda Türkiye çapında 60 kampüs, 120 okulda 22 bin 500’ün üzerinde öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Koleji’nde hizmet içi eğitimler tüm okullarda eğitimin kalitesini aynı seviyede tutmak bakımından da büyük önem taşıyor. Her eğitim öğretim yılı başında yoğun bir eğitimden geçen Bahçeşehir Koleji öğretmen kadrosu yeni eğitim modelleri, yeni eğitim materyalleri ve uygulamalar konusunda en güncel bilgilerle donatılıyor.
“ASIL OLAN ÖĞRETMENDİR”
Bahçeşehir Koleji’nin sunduğu kaliteli eğitimde öğretmen eğitimlerinin hayati rol oynadığını dile getiren BUEK Başkanı Enver Yücel, “Fakültemiz, öğretim üyelerimiz, uluslararası bağlantılarımız sayesinde Bahçeşehir Koleji yöneticilerinin, öğretmenlerinin dünyada ulaşamayacağı bir bilgi veya metot yok. Ancak tabii ki eğitimde hangi modeller, hangi sistemler uygulanırsa uygulansın asıl olan öğretmendir. Öğretmeninize yatırım yapmazsanız, iyi öğretmen yetiştiremezseniz hangi modeli uygularsanız uygulayın başarılı olamazsınız. Onun için hizmet içi eğitimlere çok önem veriyoruz” dedi.
Bahçeşehir Koleji Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle, “Ülke çapındaki bütün okullarımızda aynı eğitim seviyesini korumak bizim için çok önemli. Kalitenin standardını korumak için dışarıdan iyi öğretmen bulmak yeterli değil, içerideki öğretmenlerin de sisteme uyum sağlaması, bilgi ve yeteneklerinin sürekli yenilenmesi gerekiyor. Hizmet içi eğitimlerimiz bu noktada son derece faydalı oluyor” diye konuştu.

 

Kaynak: İHA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim