Öğretmen Diyarı

‘İyi’ anne-baba olmanın eğitimleri başlıyor

Koruncuk Vakfı; okulu olmayan tek konuda, yani “Anne-Baba Olmak” hakkında 3 Ekim-22 Kasım arasında bir eğitim programı düzenliyor.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk), 1979 yılından bu yana her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda büyüme, çağdaş bir eğitim alarak yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Vakıf, şimdi de okulu olmayan fakat dünyanın en zor ve önemli konusu olan “anne-babalık” hakkında uzmanlar eşliğinde ebeveynleri eğitmek için kolları sıvadı.
Anne ve babaların çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışlar geliştirmesine yardımcı olmak, anne ve babalara çocukları ile nasıl sağlıklı bir iletişim kurabileceklerini anlatmak, çocuğun gelişme süreci içindeki değişimlerinden cinsel eğitimine kadar çocuk ve genci ilgilendiren farklı konularda ebeveynleri bilinçlendirmek amacıyla kurulan “Koruncuk Ana-Baba Okulu”, Vakfın Mütevelli Üyesi Prof. Dr. Klinik Psikolog Tülin Yurtbay önderliğinde Bolluca Çocukköyü Kültür Merkezi’nde hayata geçirilecek.

Eğitimler hafta sonları yapılacak
3 Ekim-22 Kasım arasında hafta sonları 10.30-12.00 saatleri arasında düzenlenecek program; çocuk gelişimi, çocuk sağlığı ve beslenmesi, akraba evlilikleri, aile planlaması, çocuk yetiştirme ilkeleri, çocuğun cinsel eğitimi ile gençlik çağı ve sorunları konularını kapsıyor. Psikologlar, pedagoglar, aile terapistleri, çocuk doktorları ve iletişim uzmanları tarafından organize edilen proje, Arnavutköy Kaymakamlığı, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arnavutköy Müftülüğü işbirliğiyle yapılacak. 
Kayıt için: Bolluca Çocukköyü Kültür Merkezi 0212 685 03 83

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim