Öğretmen Diyarı

İnsanlar Tarafından Sevilmek İsteyenlere 6 Strateji

Sevilmek bu dünyanın en güzel duygusu. Bu yazımızda sevilmek isteyen insanların yapması gereken 6 önemli stratejiden bahsediyoruz.

GÜLÜMSEYİN


* İnsanın yüzünde taşıdığı,sırtında taşıdığından daha önemlidir.Hareketler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur.Kelimelerinin dilini pek sevmediğimiz nice insanlara hallerinin güzel dili yüzünden bağlanıveririz.


* Gülümseyin öyle samimi ve sıcak olunuz ki her sıktığınız ele ruhunuzu katın,düşmanlarınızı düşünerek zaman kaybetmeyin


* Kalbiniz neye bağlanırsa varlığınız onun mahiyetine bürünür,kendinize güvenin gülümseyin yeni fırsatlar kendiliğinden ortaya çıkacaktır.


 

İSİMLERİ HATIRINIZDA TUTUN


* Sıradan bir kişi bile kendi ismine dünyanın bütün isimlerinden daha çok önem verir.


* Bir insanın uzun zamandan sonra ismi ile hitap etmek büyük bir iltifat sayılır fakat yanlış ismi hatırlamanız yanlış telaffuz etmeniz zararlı olabilir.


* İnsanın kendi adı dünyadaki tüm insanlardan daha tatlı ve sevimli bir kelimedir


 

DİNLEMELEYİ BİLİN


* Dinleyen birisinin bulduğumuzda dinletmeyi sevmeyenimiz yoktur. Heyecanlı dikkat ve ilgiden zevk almayacak insan yoktur.


* En sert saldırgan tenkitçiler bile sabırlı ve sevimli dinleyiciler karşısında yumuşarlar.Böyle dinleyiciler zehrini akıtan tenkitçinin dilinin tutulacağını bilir,sabırla zehrini akıtmasını beklerler


 

BAŞKALARIYLA İLGİLENİN


* Başkalarının yaşantıları,zevkleri,ilgileri,ihtiyaçları,problemleri ile ilgilenirseniz,sizinle ilgilenilir. Bu şekilde yalnız kalmazsınız. Sevilen kişi olabilmek için önce sizler iyi bir dost iyi bir sevgi verebilen kişiler olmalısınız.


* Yaşamda sadece kendisi için yaşanlar bencil ve yalnız kişilerdir. Bu kimseler yaşamda sürekli zorluklarla karşılaşırlar


 

İLGİLERİ PAYLAŞIN


* Sosyal kişi olmak sadece kendi yaşadıklarımızın doğruluğu ile değildir. Başkalarının yaşamlarındaki renkleri görerek ilgi,takdir,iltifat,teşekkür ve her türlü övgüye layık olanları bulup diğer insanlara bunları veriniz ki sizlerde kendi yaşamınızın anlamını kavraybiliniz.


*Başkalarındaki güzelliği göremeyen kişiler kendi güzelliklerini de zamanla kaybedeceklerdir


 

BAŞKALARINA ÖNEMLİ BİRİSİ OLDUKLARINI HİSSETTİRİN


* Başkalarının size nasıl davranmasını istiyorsanız sizlerde öyle davranın.


* Hepimiz saygı görmek,samimiyetle takdir görmek isteriz.Hakkımızda güzel sözler söylenmesinden hoşlanırız. Önemli birisi olduğumuzu hissedersek mutluluk duyarız. Çevremizde anne,baba,kardeş,eş,çocuk,öğretmen,arkadaş vb.. Kişilere güzel sözler söyleyerek önemli olduklarını hissettiriniz. Göreceksiniz ki bunun karşılığını kat kat mutluluk olarak alacaksınız


Kaynak: kisiselbasari.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol