Öğretmen Diyarı

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK ŞEYLER

Kimi zaman en çok çabaladığı yerde durulur, yorulur, öyle değişim ister,kimi zaman durup dururken. Genelde yeni eşya kokusu ister insan, yeni giysi ister, yaz oldu mu yeni ten ister, ayrılık oldu mu yeni saç ister, bir şeyler yeni olsun ki hayatında kendini iyi hissetsin ister.

Kalıcı ve sabit yani yenilenemeyecek olan şeyler içinde mücadele etmek ister. Zaten esas değişim orada başlar. Yeni her şey eskir. Giyersiniz ve eskir… Kullanırsınız yıpranır yine eskir. Neticede siz yeni olan herşeyi eskitirsiniz ama insanlar için bunu yapamazsınız.

Hayatımızdan çıkaramayacağımız insanlar var. Anne,baba, eş, çocuk, arkadaş, hatta evinizde beslediğiniz hayvalarınız bile bunun içine girebilir. Siz neyi nereye koyduysanız o hayatınızın değişmezi olabilir. Kimi için eski bir arkadaş,kimi için kardeş,kuzen olabilir.

İşte bu noktada siz onları değiştiremeyeceğiniz için sizin değişiminizin başlaması gerekir. Ve bu:nun tek yolu kendinizi önemsemektir.

Kendinizi önemsemek çok bakımlı olmak, en pahalı giysileri giymek, en lüks yerlerde yemek yemek veya fit bir bedene sahip olmak değil tabi ki…

İçerik

 

 

Dilerseniz ve kendinizi iyi hissedecekseniz bunları da yapabilirsiniz ama kendinizi önemsemek şudur;

-Evden çıkmayacağınızı bilseniz bile temiz olmak, temiz dolaşmak, kendinizi evde bile hoş tutmak.

-Değiştiremeyeceğiniz her şeyi olduğu gibi kabul etmek. Bedeniniz, adınız, doğduğunuz yer,boyunuz vb…

-Etrafınızdaki insanlar üzerinde sürekli aynı şeyleri denemeyerek eforunuzu boşa harcamamak. Etrafı halka kazandırmak için gelmediniz dünyaya.

-Kendinize göstereceğiniz özeni planlamak. Belki de hayatın en gizli anahtarlarından biridir. Kendinize özen göstermek isteyebilir, saçınıza bakım yapabilir, ten renginizi biraz bronzlaştırabilir veya ellerine peeling bile yapabilirsiniz. Bu alanı istediğiniz kadar geniş tutun ve planlayın. El- tırnak bakımınız bile olsa bunu planlayarak belirli günlerde belirli saatlerde yapın. Misal ben evdeysem ve ojelerim 2 gündür aynı ise kahvemle birlikte mutlaka 2 günde bir ojemi değiştirir ve el bakımı yaparım.

-Etrafınızı sevin, sevmediklerinizi yok edin. Bir şeylerden bir şeyler oldurmaya çalışmak bizim halkımızda oldukça fazla görülen bir olay. Bunu yapmayın, sevmiyorsanız sevmiyorsunuz, seviyorsanız belli ediyorsunuz. Bu kadar basit.

-Yediklerinize önem verin. Hayat değiştiren en önemli şeylerden biridir bu. Göreceksiniz yediklerinizle gerçekten hayatınız değişecek. Çünkü ne yerseniz osunuz, kalitesiz tükettiğiniz her şey sizi geriye götürür. Daha çabuka acıktırır. Daha fazla tüketim yapmak zorunda kalırsınız.

-Sevgilinizi hayatınızın en önemli yerine koyun ama merkezde siz olun.

Kaptan uçağın hostesine aşık diye ona uçak kullandırırsa nolur? Uçak düşer, yolcular ölür. Hayatınızda aynen böyle. Kaptan sizken o koltuğa ne kadar severseniz sevin çocuğunuz bile otursa ölüm kaçınılmazdır.

 

demsblog.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim