Öğretmen Diyarı

Engelli çocuklara umut oldular!

Gaziantepli öğrenciler örnek bir projeye imza attı. Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları öğrencileri, engellilerin sorunlarını anlamak için 'Engellilerle Empatiyi Artırma Projesi'ni hayata geçirdi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri toplumdaki engelli bireylere empati yoksunluğunu gidermek ve engelli bireylerle kaynaşmayı sağlamak için örnek bir proje gerçekleştirdi.


GKV Özel Okulları İngilizce öğretmeni Nursev Kadıoğlu liderliğinde, İngilizce Öğretmeni Nilüfer Bolat’ın rehberliğinde sürdürülen proje birçok engelli gencin hayatını değiştirdi.


Çalışma, ICT Seagulls&Bilişimci Martılar projesi kapsamında gerçekleştirildi. Proje, 9 liseliyle başladı. Anaokulundan liseye kadar bin öğrencinin katılımı ve desteğiyle büyüdü.


ENGELLİLERİ HAYATA BAĞLADI


Projenin amacı, engellilere yönelik farkındalığı ve empatiyi artırmak olarak belirlendi. Proje kapsamında öğrencilere, engellilerin sorunları, beklentileri, onlara nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda eğitimler verildi. Çocuklar, çeşitli aktivitelerle engelli yaşıtlarıyla bir araya geldi. İşitme engelliler için satranç odası kurdular. Otizmli çocuklara tablet, görme engellilere kayıt cihazları ve bilgisayarlar aldılar. Fiziksel engellilere, tekerlekli sandalye hediye ettiler.


Proje öğretmenleri Nursev Kadıoğlu ve Nilüfer Bolat,  toplumun engellilere yönelik duyarlılığının istenilen düzeye ulaşabilmesi için projenin önümüzdeki dönemde de süreceğini açıkladılar.

 

sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim