Öğretmen Diyarı

Eğlenerek öğrenen fark yaratan mezunlar!

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) 3. Uluslararası Danışma Kurulu Toplantısı, İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, İEÜ Danışmanı ve Singapur Üniversitesi Öğretim Üyesi Seeram Ramakrishna, İEÜ Misafir Öğretim Üyesi Prof. Dr. Philip Kitchen, dekanlar ve mütevelli heyet üyeleri katıldı.

\"ieu_danisma-kurulu\"

Bilgiye ulaşan değil bilgiyi üreten öğrenciler yetiştiriyoruz”

Toplantıda konuşan İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, akıllı sınıf çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Dünya genelinde 10 milyon mezunun içinden sıyrılacak mezunlar yetiştirmeliyiz. Dijital dünyanın çocuklarını eğitiyoruz. 60’lı yıllardan sonra her şey çok değişti. Dünyada küreselleşme var. Biz kendimizi dünyadan soyutlayamayız. Öncelikle en iyi İngilizceyi öğretmeliyiz. Çocuklarımız sıradan bilgiye ulaşmak istemiyor. Bilgiye ulaşan değil bilgiyi üreten öğrenciler yetiştiriyoruz. Akıllı sınıf için çalışmalarımızı belli bir noktaya getirdik. 2015-2016 akademik yılında öğrencilerimiz akıllı sınıfları kullanacak. İster evde ister bahçeden ister sınıftan katılacak derse. Eğlenerek öğretebilecek akademisyenlerle çalışacağız” dedi.

\"ieu_hazar-zorluer-3\"

Gençliği yaş olarak saymadığını, gençlerle birlikte olabilen bir akademik kadro istediklerini belirten Başkan Demirtaş, geleceğin Türkiye’yi inşa edecek mezunlarını yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Demirtaş, İEÜ’nün gerçek bir marka olduğunu, bu değeri daha yukarıya taşımak zorunda olduklarını vurguladı.

\"ieu_mehmet_ozgu_manisali\"

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen de, üniversitenin gelişme eğilimi içerisinde olduğunu, uluslararası deneyime önem verdiklerini, akademisyenleri bu kapsamda belirlediklerini kaydetti. Prof. Dr. Esen, fiziksel alt yapı çalışmalarının sürdüğüne değinerek, gelecek yıl dijital oryantasyona başlayacaklarını aktardı.

\"ieu_başak-cankeş-kemal-demirasal-1\"

İEÜ Danışmanı ve Singapur Üniversitesi Öğretim Üyesi Seeram Ramakrishna, teknoloji destekli öğrenme, akreditasyon ve kalite güvencesinin önem kazandığını bildirdi. Evden öğrenim ile kentli vatandaşlarla daha güçlü bağ kurulabileceğini kaydeden Ramakrishna, bu konseptin Cambridge, Oxford üniversitelerinde de yaygın olarak kullanıldığını ifade etti.

İEÜ Misafir Öğretim Üyesi Prof. Dr. Philip Kitchen ise, İEÜ’nün kaliteli bir vakıf üniversitesi olduğunu söyleyerek, “İzmir Ekonomi Üniversitesi, güçlü bir yapıya sahip, uluslararası tanınırlığı artıyor. Girişimciliğe odaklanmak gerekiyor. Uluslararası listelerde hep ilerleyen üniversiteler, hep araştırmaya önem vermiştir” diye konuştu.

 

kaynak: sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim