Öğretmen Diyarı

Eğitimin Dönem Noktaları

 

Şirketiniz sektör olarak doğrudan eğitim ile ilgili olabilir ya da dolaylı olarak tüketicilere ulaşmak için dijital bir kanal bu alanla ilgili açabilirsiniz. Mezuniyet, okul gezileri, karne hediyeleri bu aylardaki en çok aranan kelimeler. Bununla birlikte diğer önemli bir bilgi oyun alanı ile ilgili; özellikle Ocak ve Haziran aylarında bu alandaki arama hacimleri artış gösteriyor. Ara tatil ve yaz dönemi için çocukların ve gençlerin oyun kategorisi fazlasıyla ilgisini çekiyor. Okul gereçleri aramaları Ağustos ve Eylül aylarında zirve yapıyor. Bir de deneme sınavı test dönemleri var ki; uygun ayları yazmama gerek bile yok.

Ancak özellikle Karne ve Bisiklet kelimelerine yoğunlaşmak istiyorum:

Karne: Bu dönem özellikle okulların ara tatil ve yaz tatili dönemlerinde sizin de tahmin edebileceğiniz gibi tepe yapıyor. Burada en önemli 2 ilgili kelime karne hediyesi ve karne hediyeleri. Ocak ve Mayıs ayları en önemli aylar ve 4 senelik tüm analiz rakamlarında grafik sonuçları aynı. Bir diğer nokta yıl içinde bu 2 ay dışında aramalar yok gibi. Özellikle sosyal dış bağlamların tüketici algısında meydana getirdiği değişimlerin dijital pazarlama da getirdiği farklılığa dikkat edin. Klasik pazarlama kapsamında önemli olan bir olgunun dijital pazarlama kapsamında aynı değerlerle önemli olduğunu çünkü tüketicinin sayısal olarak değişsede genel kapsamda hep aynı olduğunu anlamamız gerekiyor.

Bisiklet: Neden bu kelime bu kadar önemli, çünkü aramalarda en fazla hacime sahip olan tek kelime. Bu kelime araması yılın her ayında devam ediyor ancak Mart, Nisan, Mayıs ayları baharın gelmesi ile birlikte tepe yapan aylar olarak kendini gösteriyor. En önemli kelimeler: bisiklet ve bisiklet fiyatları.

Hangi sektörden olursanız olun, pazarlama stratejinize aykırı olacağını düşünmüyorsanız, bu alana dokunmayı küçük de olsa ihmal etmeyin; doğrudan ya da dolaylı olarak hiç farketmez.

Anahtar Kelimeler:
eğitimin dönem noktaları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim