Öğretmen Diyarı

Eğitimcilerin gözünde özel okul ve devlet okulu arasındaki dört fark
ÖZEL   OKUL DEVLET OKULU
Daha iyi   kazanç, daha az zaman. Özel okulda eğitimciler daha çok, hatta bazen 7/24   çalışır. Ama bu onları çok da geliştirir. Daha az kazanç,   daha bol zaman. Devlet okullarında eğitimciler kendilerini istedikleri   şekilde geliştirebilecek zamana sahiptir. Erken emeklilik sonrası özel   sektörde çalışma olasılığı da başka bir artı.
Çocuklarını “daha iyi imkanlarda daha iyi bir eğitim   alması” için özel okulda okutan ailelerin beklenti ve taleplerini   karşılamak en az eğitim süreci kadar yoğun bir çalışma gerektiriyor. Farklı   aileler ve gelir gruplarından çok sayıda çocukla çalışma şansı bulan   eğitimcinin bilgi ve deneyimini arttırma şansı olur.  Güzel hatıralar da cabası…
Özel okullarda eğitimciler tenha sınıfların keyfini çıkarır, az   sayıdaki öğrencisinin öğrenme durumunu sınıf içinde veya dışında daha kolay   takip edebilir. Tabii   ki kalabalık sınıflar… Kalabalık sınıflarda eğitim-öğretim kalitesini   sağlamak her zaman daha zordur. Kalabalık sınıflar daha fazla özveri   demektir.
Yeni projeler geliştirmek, projeleri uygulamak için daha fazla   imkan ve kaynak vardır. Hem okulda, hem de öğrencide…

Eğitimin   aslında neyi değiştirmek için var olduğunu görmek, eğitimcilerin yeni   projeler için yaratıcılığını ve motivasyonunu arttırır.

 

 

egitimpedia.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim