Öğretmen Diyarı

Daha iyi bir ülke olmamız için öneriler

 

1- Küfür etmeyin,

2- Dizi,Yarışma programlarına gereksiz zaman ayırmak yerine Merak edin, Araştırma yapın, Deneysel videolar izleyin.

3- Spor yapın, tembellikten kurtulmanın yollarını arayın.

4- Sosyal medyadan siyates yapmaktan vazgeçin,

5- Aşırı karbonhidrat, tuz, şekerden, fast-food'tan ve abur-cubur'dan kaçının, düzenli olarak bunları tüketmek bile insanı uzun vadede sağlıksızlaştırıp aptallaştırmaya yeter. (Türkiyenin yaklaşık %30'u fazlasıyla şişman)

6- Sağlıklı beslenin, güvenilir kaynaklardan aldığınız bilgileri referans alarak kendinize düzgün bir beslenme alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

7- Siyaseti ve Haberleri takip edin, ailenizin bir siyasi partiyi destekliyor olması o partinin kusursuz veya ülkemizi en iyi gelişterebilecek parti olduğunu göstermez. Hiçbir şeye körü körüne bağlanmayın, her siyasi partinin geçmişini, gerçekleştirdiklerini ve gelecek planlarını araştırın.

8- İnsan ırkları arasında ayrım yapmak yerine teröre karşı birleşin (pkk). Eğer ülkemizde terör olmasaydı Türk,Kürt,Laz, vs. tüm Tc vatandaşları daha iyi şartlarda yaşıyor olacaktı.

9- Türkiye'nin en büyük hatalarının başında üretim azlığı yer almaktadır. Oysaki ülkemizin kalkınmasının en kolay yolu üretimden geçiyor. Üretici desteklenmezse, insanlar şehirlere göç etmek zorunda kalırsa işsiz oranı artmaya devam eder ve asgari ücretli işçiler 900tl maaş'a şükretmek zorunda kalırlar.

10- Din adamlarının,Hocaların,Bazı Siyasetçilerin, Tarikatların ilahi güçleri olmadığının farkında varın. Din zenginleşme aracı değildir, bir inanç meselesidir. Lütfen din aracılığıyla siyaset yapılmasına ve para kazandırılmasına izin vermeyin.

(Bu durum okuyup kitlelerce paylaşılırsa kamu bilinci oluşturulabilir ve emin olun 3-5 caps yada gereksiz paylaşımdan çok daha önemli.)

 

Eğer ilginizi çektiyse beğenmeyi unutmayın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol