Çocuklarınız internette ne kadar güvende?

Çocuklarınız internette ne kadar güvenli? Amerika'da yapılan bir sosyal deney, durumun son derece vahim olduğunu gözler önüne serdi.
Son günlerde farkındalık oluşturmak için sıklıkla yapılan sosyal deneylere Amerika'da bir yenisi daha eklendi. İnternette çocukların güvenliği ve pedofiliye dikkat çekmek için yapılan bu deney,çocukların ne kadar büyük bir tehlikeyle karşı karşıya oldukları gözler önüne serildi.

Facebook'tan sahte profil oluşturan bir yetişkin denek olarak seçtiği yaşları 12,13 ve 14 yaşındaki kızlarla iletişeme geçip onlarla 3-4 gün konuştuktan sonra buluşma teklif etti. Kızlar ailelerinin evde olamadığı bir zamanda bunu kabul etti.

Deney yapanlar bu durumu ailelerine de haber verdikten sonra buluşma yerlerine gitti. Çocuklarının böyle bir şey yapmayacağını düşünen aileler, deneyin sonunda hem şoke oldu, hem de çok kızdı.

Birinci deneyde ailesi evde olmadığı bir sırada internet üzerinden tanıştığı çocukla evinin yakınında buluşmaya geldi. İkinci deneydeki ise babasının uyuduğunu düşünen 13 yaşındaki kız, yeni tanıştığı çocuğu eve almaya çalıştı, kapıyı açtığında babasını görünce göz yaşlarına boğuldu.

Son deneydeki durum ise diğerlerinden daha vahim. 14 yaşındaki kız çocuğu, hiç tanımadığı birinin arabasına bindi.

Dünya üzerinde her gün binlerce pedofili vakası yaşanmakta.Çocuklarınız internette gezinirken ne kadar güvende?ü

 

İhlas Haber Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim