Öğretmen Diyarı

Çocuklara Kolay Yoldan İngilizce Öğretme Taktikleri
 İnsanlar birbirine daha çok bağlandıkça iletişim en önemli yetenek haline geliyor. Artık şirketler İngilizceyi bir zorunluluk; Almanca, Fransızca veya Çince gibi dilleri de eleman alırken tercih sebebi olarak görüyorlar. Bu şu duruma yol açıyor, artık bir göreviniz daha var sevgili ebeveynler: Çocuğunuzun İngilizce eğitimiyle ilgilenmek.
“Ben Kendim Hakim Değilken, Çocuğuma Nasıl Öğreteceğim?”

Öncelikle sakin olup, çocuğunuzu panik atak yapmayacaksınız. Yabancı dil öğrenmek de bir yetenektir, tıpkı sayısal ve sözel zeka gibi. Herkes aynı hızda öğrenemeyebilir, önemli olan İngilizcenin, gelin bunu sadece İngilizceyle sınırlı bırakmayalım, dil eğitiminin bir matematik eğitimi gibi olmadığını kavramaktır. Dil sürekli kendini yenileyen, insanlarla beraber gelişen bir olgudur. Basmakalıp eğitim sistemiyle dil öğretmeye çalıştığınız zaman, vardığınız nokta temel basamaklardan öteye gidemez.  Dil, en iyi pratikle ve o dilin kullanıldığı yaşamın içine katılmakla öğrenilir. Dil eğitimi konusunda uzman kişilerin bir önerisi var ayrıca: Eğitimi mümkün olduğunca küçük yaşta başlatın.

Beraberce Yabancı Müzik Dinleyin

Özellikle küçük yaş grubu için oyun tadında güzel ve basit İngilizce şarkılar mevcut. Bu şarkıları çocuğunuza her gün dinletin, böylece kulak aşinalığı oluşacaktır. Özellikle telaffuzu tane tane ve net olan şarkıları seçin. Örnek vermek gerekirse AdisababaTV’nin çocuklar için hazırladığı en iyi İngilizce şarkılar listesinden faydalanabilirsiniz.

Resimli Kartlarla Çalışın

Öncelikle üzülmeyin, gider kısmına yazılacak yeni bir masraf değil bu. Kendiniz bile basitçe kitaplardan, gazetelerden resimler keserek böyle kartlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin bir kedi resmini kesin ve onu çocuğunuza gösterirken İngilizce adını tekrarlayın. En kolay öğrenilen bilgiler görsellerle desteklenenlerdir.

İngilizce Çizgi Filmler İzleyin

Özellikle çocuğunuzun hayranı olduğu, repliklerini ezbere bildiği bir çizgi filmi İngilizce olarak açın, gerisini çocuğunuza bırakın, o halleder.

Cips Kolasına Konsept Oyunlar Oynayın

Kavramlar zıtlıklarıyla var olurlar ve doğal olarak karşıt anlamlı kelimeleri öğrenmek her zaman daha kolaydır. Bugün bir çılgınlık yapın ve çocuğunuzla sıcak-soğuk oyununu hot-cold olarak oynayın.

Teknolojiyi Akıllı Kullanın

Teknolojinin iyi taraflarından yararlanın! Akıllı telefonlarınız size birçok uygulama, video ve öğretici oyun sunuyor. “Busuu” bu tarz uygulamalara güzel bir örnek.

http://blog.gittigidiyor.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim