Öğretmen Diyarı

ÇOCUĞUMA NASIL İNGİLİZCE ÖĞRETEBİLİRİM?

kesinlikle bilinmesi gerekenler arasında yer alıyor. İngilizce ile birlikte gelen çok geniş dünyaya dahil olan çocukların, yaşıtlarına göre çok daha fazla bilgiye daha kolay yoldan erişeceklerini dikkate alırsak, iyi bir eğitim ve kültürel gelişim için çocuğunuzun İngilizce bilmesini sağlamanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

Fakat çocuğuma nasıl İngilizce öğretebilirim sorusunu kendine soran aileler genellikle bunun cevabını bulmakta zorlanabiliyorlar. Elbette doğru İngilizce eğitimi için şehrinizde bulunan çocuklara yönelik İngilizce kursları arasından en iyilerini seçmeniz, hatta gerekirse kendiniz de bu eğitimi İngilizce biliyorsanız desteklemeniz ve özel hocalardan destek almanız gerekiyor. Ancak bu yazımızda bilinen dil öğrenme yöntemlerinin yanında size yardımcı olabilecek noktalara değinmeyi daha uygun buluyoruz.

İngilizce öğrenimi aslında sanıldığı kadar zor bir şey değil. Ancak özellikle çocukların İngilizce öğrenmek için herhangi bir amaçları bulunmadığından dolayı, yetişkinlerdeki kariyer için öğrenme gibi motivasyonlardan uzak kalıyorlar. Çocuğun İngilizce’yi hayatı için henüz gerekli görmemesi sebebiyle karşılaşılan bu gönülsüzlük ise tabii ki dilin öğrenilememesi ya da öğrenilse bile sevilmemesi gibi sonuçlar doğuruyor.

Bu nedenle her ailenin öncelikli amacı, çocuklarına İngilizce için gerçek bir sebep sunmak olmalıdır. Bu sebebi sadece ona sözlerle anlatmamalı, gerçek hayattaki uygulamalarını da ona sağlamalısınız. Örneğin seveceği İngilizce bilgisayar oyunlarını oynamasına yardımcı olmalı, çizgi roman, çizgi film gibi içerikler içerisinden İngilizce olanlar ve onun sevecekleri arasından seçim yaparak İngilizce’ye gerçek bir ihtiyaç duymasını sağlamalısınız.

Böylelikle İngilizce’yi kullanmak için bir sebebi olacaktır ve bu amaca ulaşabilmek için bu yabancı dili sadece bir eziyet olarak değil, bir hedef olarak görecektir. Daha hevesli ve ilgi duyduğu şeylere ulaşabilmek için kullanacağı yabancı dil ise ilerleyen yıllarda daha fazlasına ulaşması için ona destek olacaktır.

En iyi öğrenme yöntemlerini seçseniz ve hocaları tutsanız bile İngilizce öğreniminde sebeplendirmenin esas nokta olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim