Öğretmen Diyarı

Bir Lohusanın Yanına Gittiğinizde, Nelere Dikkat Etmeniz Gerektiğini Biliyor musunuz ?
Hiç bebek görmemiş gibi içeri girer girmez agucuk bugucuk diye bebeğin üzerine atlamayın; direkt annenin yanına gidip sarılın ve kulağına GEÇECEK, GEÇİYOR diye fisildayin.

✔İlk sorunuz BEBEK NASIL? olmasın, NASILSIN? olsun. Bebek onun nasıl olduğunu sormanizla ilgilenmez ama anne ilgilenir, çünkü nasıl olduğunun merak edildiğini duymak ister.

✔Sakın ve sakın kendi olumsuz tecrübelerinizden örnek vermeyin, bunları asla duymak istemez.

✔Bunlar daha iyi günlerin! ! Kalıplaşmış felaket habercisi cümleyi kurmayın. Doğru olsa bile anne daha kötüsünün ne olduğunu hayal edemez, zaten duygusal açıdan diptedir.

✔Sütün yetmiyor! Bu bebek aç! Baksana parmağını emiyor al emzir! Uykusu var! Kucağa alışmış! Emzik ver/verme! Ve bunun gibi birsürü cümleyi kendinize saklayin, anne o an o cümleyi söyleyen en yakını bile olsa o kişiyi boğmak istiyor bizden söylemesi 

✔"Aaaa senin göbeğinde hiç gitmemiş, yoksa içerde bi tane daha mı var? Huhahaha...." Beden imajını henüz kabullenememis birine soylendiginde kendinden nefret etmesi için yeterli bir sebeptir..

✔Ziyaretiniz boyunca motive edici olun ve hep olumlu cümleler kurun. Son olarakta ziyareti kısa tutun ve hizmet beklemeyin!!!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim