Öğretmen Diyarı

Binlerce öğretmen Tarih olacak!

Haber Merkezi (Barış Oruç) - Bu yıl 150 bin öğretmen adayının girdiği KPSS sonuçları önceki gün açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından öğretmen adaylarını kontenjan korkusu sardı. Bu yılki sınava tarih branşından 12 bin 665 öğretmen adayı girerken, 2012'de sadece 300 tarih öğretmeninin atanması ise bu branşı seçenleri endişelendiriyor.

En yüksek puanı aldıkları halde en az atamanın kendi branşlarından olduğunu ifade eden tarihçiler, bu yıl haksızlığın son bulmasını istiyor. Twitter'da örgütlenen ve açtıkları #On- DörtBinTarihÖğretmeni Atanmakİstiyor başlığıyla hashtag olan tarih öğretmen adayları, kendilerine de diğer branşlarda olduğu gibi 1500-2000 arasında kontenjan ayrılmasını talep ediyor. 50- 55 puanla atanan öğretmenlerin yanında kendilerinin 80 puanla atanmamalarının haksızlık olduğunu belirten tarih öğretmenleri seslerini duyurmak istiyor.

‘TÜM SENE YATTIK ZATEN’


İşte öğretmen adaylarının attığı twitlerden bazıları: “Öğrencilerim beni beklerken bu senede babamın dizinin dibine atanmak istemiyorum", "50 ya da 60 ile atanan çok çalışmış, 80 üstü alıp açıkta kalan bizler de tüm sene yattık zaten", "Diplomalı, formasyonlu ve KPSS'den çok yüksek puan alan #OnDörtBinTarihÖğretmeniAtanmakİstiyor." ve "Artık tarih okuyanlar boşta
kalmasın."

 

Kaynak: Yurt Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yüksel 2 yıl önce

Evet Tarih branşında ki arkadaşlara çok büyük haksızlık var kpss madem başarı kıstası sayılıyor Tarih branşında 75-80 puanları çok rahat alıp atanamayan binlerce insan var ama başka bölünlerde 45-50 puanla dahi alım var tamam belki ihtiyaca yönelik ama madem kpss başarı kıstası sayılıyor o zaman bu sınavdan 80 puan alan Tarihçi arkadaşımın atanması anasının ak sütü gibi helaldir.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim