Öğretmen Diyarı

BEN BİR ÖĞRETMENİM

 Ben” günaydın diyen her dildeyim.”Ben “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
”diyen gönüldeyim. Mevlana’yım ben.Her din,her renk,her ırk için pınar.İbn-i Sina’yım ben, hasta benden medet umar. Mimar Sinan’ım ben; ezanlar ki her ulu minaremde inler.. Akşeddin’im ben, benden feyiz aldı Fatihler, Kanuniler, Mustafa Kemal diyen dil benim Ben Mustafa Kemal sayesinde öğretmenim.İlim benim, çağdaş uygarlıktır hedefim.
Barış benim; Çünkü beyinlere birlik ve beraberlik ve sevgiyi ben işlerim. Ben öğretmenim.
Hem yetiştiren, hem yetişenim. Ben çocuk olan her evde varım.

Ben öğretmenim.Öğretmenim diyen her sesle coşarım.Ben öğretmenim. Her el öpenim olanda bir ölür, bin yaşarım. Ben öğretmenim. Her düşünen kafada biraz vefa ararım. Selam vermeyen emeğime yanarım.Öyle geniştir ki iyimserlik ölçüm, vefasızlığın adını zamansızlık koyarım. Başarı grafiğine çocukla tırmanırım. Mutsuz olan öğrencimde mutsuzluğu yaşarım. Kaderim bu benim. Sevgiyi paylaşırım.

Derler ki ; “Hastalık bize, sağlıkta bizim için.” Bilirim benim sağlığım en az kırk kişi için. Bu tutkuyla çalışır, bu amaçla terlerim. Pes ettiğim gün gelir.Bir tatil gelse derim.Özlenen tatil ise tekdüze gelir bana.Ders yok, zil yok, bilgi yok. Yalnızlık çöker odama.Okulsuz bir çevrede karaya vurmuş bir balığım.Kölelik ise harf öğretene ben milletime köleyim. Öğretmen doğmadım ama dilerim öğretmen öleyim.
Anahtar Kelimeler:
öğretmenim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol