Öğretmen Diyarı

Bebekli Evin Kuralları
1. Hastaysanız lütfen iyileştiğinizde misafirimiz olun…
2. Evimize geldiğinizde bebeğimi sevmek için hamle yapmadan önce ilk olarak ellerinizi yıkayın.. Bu çocukluğunuzdan bu yana uygulamanız gereken bir kural…
3. Bebeği ellerinden ve yüzünden lütfen öpmeyin. Bu miniklerin elleri hep ağızlarında. Lütfen bebeğimin dudaklarına ellerinizle dokunmayın, varsa taşıdığınız herhangi bir mikrop doğrudan ağız yoluyla bebeğime geçirmeyin.
4. Bebeği hoplatıp, zıplatmayın. İtip kakarak, ısırıp hırpalayarak sevmeyin. Bebeğim ağladığında bu sizin sevimsiz ve sorunlu sevginizi yansıtma şeklinizden kaynaklanaıyor. Valla patlatasım geliyor.. Bir annenin çoçuğunun hırpalanıp, ağlamasına seyirci kalması normal olabilir mi sizce.. Beni daha fazla söyletmeyin!
5. Sigaranızı söndürüp hemen ardından buram buram sigara kokarken, bir şişe parfümü üstünüze boca edip bebeğe hamle yapmayın. Ben o kokuya katlanamıyorum, el kadar bebek nasıl katlansın..
6. Bebekli evde sigara içilmez. Alınıp darılmayın. Lütfen içebilir miyim diye de hiç boşuna sormayın…
7. Bebekler yetişkin yiyecekleri tüketmez. Lütfen sormadan bebeğimize yiyecek uzatmayın. Özellikle gıda alerjileri olan bir bebeği anaflaktik şok ile ölüme sürükleyebilirsiniz. Bebeğimin gıda düzeninden ben sorumluyum. Yardım istersem söylerim.
8. Markette patates seçip sonra bebeğime doğru sıçrayıp o pis ellerinizle dokunmak istediğinizde sizce çok mu fazla tepki veriyorum. O pis ellerle sana dokunulsa?
9. Lütfen bir sürü insan bağırışarak bebeğimin başına toplaşıp bebeğimi ürkütmeyin. Bebeğimiz bu mütevazi evde annesini bir babasını birde ablasını/ağabeyini tanır. Bebeğime size alışması için süre verin.
10. Evde bağırış çağırış yüksek volümlü sohbetleri bir kenara bırakın, bizim evimizde bebeğimiz ılıman bir ortamda sakin bir tonda yetişiyor. En kötü kulağınızı kontrol ettirin, belki sorun kulağınızdadır.
Tekrar eden madde: Bize ziyarete geldiğinizde bebeğimizin başına toplanmadan önce lütfen ellerinizi yıkayın. Tamam bunlar hep aşırı sevgiden ama bak Resim 2.1.’deki minik meleğe ne kadar endişeli gözlerle durumu anlamaya çalışıyor… Unutma minik meleğinizi kalbi sizin iki tırnağınızın toplamından daha büyük değil. Ne gerek var bu minik kalbi korkutmaya endişelendirmeye…
Bebekli Evin Kuralları | Bebeğime dokunmadan lütfen bir kez daha ellerini yıka!, Bebekli Evin Kuralları | Hastaysanız, kırgınlığınız ateşiniz varsa bebekli bir evi ziyaret etmeden önce lütfen bir kez daha düşünün.Bebekli Evin Kuralları,bebek ziyareti,bulaşıcı hastalık,nezle,bebeğim hastalanırsa,bebek sevgisi,evde bebek var,bebekler nasıl sevilmeli,bebeğimi öpme,izinsiz bebek öpülmez,hırpalyarak bebek sevmek,bebek gelişimi,bebek bakımı,bebek sağlığı,bebekli ev ziyareti,
Resim 2.1. Aşırı ilgiden korkmuş minik bebeğim.
Bu kuralları okuyorsunuz çünkü bu minik kuşlar hastalandığında maaile perişan oluyoruz, bu minik yürek davranışlarınızdan tedirgin oluyor, ağlıyor, korkuyor vs. Ve o zaman sizi pek de iyilikle anmıyoruz…
Anahtar Kelimeler:
bebekli evin kuralları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim