Öğretmen Diyarı

ATAMALARDA BARAJ PUANI OLMASIN!

Biliyoruz ki KPSS yapıldı ve açıklandı,öğretmen atamaları olacak. Atamalarda bazı alanlarda baraj puan konuluyor.Alanlara kontenjan ayrılıyor, ama bu barajı aşamayanlar başvuru yapamadığı içinkontenjan boş kalıyor ve bu boş kalankontenjanlar başka alanlara aktarılıyor. Bu adaletsiz bir durum. Çünkü o alandaihtiyaç var ki o kadar kontenjan ayrılıyor. 

Madem ihtiyaç var neden başka alanakontenjanı aktarılıyor. Konulan barajlar olmasa öğretmen adayları başvurusunurahatça yapacak ve ihtiyaç giderilmiş olacak. Konulan baraj mağduriyet sebebidir. İki, bu mağduriyet tek taraflı değildir. Okullarda dersin alanında öğretmen olmadığı için alanı dışında öğretmenler derse girmektedirler. Baraj konusunda bir başka sorun ise formasyonlulara ayrı, formasyonsuzlara ayrı baraj konulmaktadır. İki türlü de baraj olmamalıdır, çünkü atanmayı bekleyen adaylar sokaktan toplama insanlar değil, fakülte mezunu insanlardır. 

Bizim din kültürü alanında da geçen yıl böyle oldu. Kontenjanlarımız başka alanlara aktarıldı. Okullarda din derslerine Matematik, Fizik, İngilizce hatta Beden Eğitimi öğretmenleri girdi. Bu sene hem formasyonlular için, hem formasyonsuzlar için baraj puan konulmamasını istiyoruz. Din dersi vebali olan bir derstir. Alanı dışında hocalar girmemelidir. Baştan savılmamalıdır.

Elif Deniz

 

personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MUHİTTİN 2 yıl önce

din dersinin ne vebali varmıs. ilim öğrenmek farz degil mi tum dersler ilimdir. elbette kontenjan kaydırılıması ve baraj adil degil.

Avatar
aykut othan 2 yıl önce

iyi 75 alan soyalci açıkta kalıyor sen 60 alamadım tercihh hakkım yok diyorsun 4 bin kadro ne kadar adil 60 aalamadıysan yeter artıkk 0 punala atanın yırtalım kendimizi 75 ile açıkta kalalımm ayıptır kuyruğunuza basılınca nasıl bağırıyorsunuz madem ilim ise din dersi alan sınavıda vardı eğitim dersleri ortakk 60 alın bir zahmet ya başbakan 70 yetersiz dedi bennim için inşalah boş kalan kadroları diğer branşalara verecekler hakkı olan sınırda kalmış adamlar atanacak 60 alamayan bir adamın çocuğuna öğretmen olmasını isteyen varsa bilmem hükümete helal olsun artık sizde az da olsa sınava tabbi olacakaısnız tabbi bizde 20 binlik girişe 1761 verirken iyi sizde 13 bine 4 biinn erbakan hocanın bir laffı vardı ALINDA GAÇAN MI ::))