Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Öğretmenler ve Ücretli Öğretmen İlanları

 Ülkemizin en önemli eğitim sorunlarından birisi de her yıl yaşanan ücretli öğretmenliksorunu. 100 binlerce öğretmen atama beklerken yerlerine görevlendirilen ücretli öğretmenlerle eğitim öğretim yılını bitirme çabası MEB'in kanayan yarası.

  2013 - 2014 eğitim öğretim yılı başlamamışken, öğretmen atamaları yapılmamışken ve hatta öğretmenatama sayısı dahi belli olmadan ücretli öğretmen alımı ilanlarının yapılması doğru değildir.

   140 bin öğretmen açığının olduğunu belirten MEB bu sayı oranınca atama yapmalıdır. Açık neyse atama rakamı da o olmalıdır. Bilişim Teknolojileri , Fransızca, Almanca.. gibi atama bekleyenöğretmenlerin serzeniş ve itirazları aşikarken ücretli öğretmen ilanına çıkılması haksızlık ve aynızamanda yanlış planlamadır.

  Toplu sözleşme görüşmelerinin hararetli tartışmasının içinde kaybolmuş eğitim sendikalarının da bu konuda MEB'e baskı yapması, en azından atama sayıları netleşinceye kadar ücretli öğretmen alımını durdurulmasına ön ayak olmalıdırlar.

   Atama bekleyen öğretmen arkadaşlarımız da bu konuda MEB'e ve Eğitim sendikalarına mail, telefon, fax ya da sosyal medya üzerinden  baskı uygulamalıdır

Ve biz Kamuajans.com olarak çağrımızı yapıyoruz. Öğretmen Atama Sayısı Belli Olmadan Ücretli Öğretmen Görevlendirilmemeli

 

Ertuğrul GÜNER

Kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim