Öğretmen Diyarı

Alo 147 Öğretmen Şikayet hattı istatistikleri
147 şikayet hattı nedir:
Kısaca açıklama yapayım:
Öğrenci velisi alo 147 öğretmen hattını aradığı zaman direk karşısına meb yetkilisi çıkıyor. Veli şikayetçi olduğu konuyu anlatıyor ve bir hafta içinde soruşturma açılıyor. 
Milli Eğitim Bakanlığı, ALO 147 Öğretmen şikayet hattını kurdu peki eline ne geçti sayın DİNÇER’E sormak istiyorum…
Öğretmenlerin yanında olacağınıza destek vereceğinizce açıkların yakalamak için mi kurdunuz yoksa bilmediğimiz bir amacınız mı var ?
Peki merak ediyorum sayın bakanım siz kurumlarınızdaki okul müdürlerinize güvenmiyor musunuz ?
Eğer velinin şikayetçi olduğu bir konu varsa ilk önce öğretmenle konuşur sorun çözülmediği taktirde okul müdürüne gider yine sorun çözülmedi ise ilçe meb müdürlüğüne kadar gider.
147 öğretmen şikayet hattını kurarak ne geçti elinize! Öğretmen le öğrenciyi ve veliyi kaynaştıracak projeler yerine, ayrışmayı, kavgayı, öğretmen öğrenci, öğretmen veli husumetini artıracak faaliyetler içerisine girmeyi mi yeğliyorsunuz.
Öğrenci zayıf alıyor 147 şikayet hattını arıyor aslı olmayan bir konuda öğretmeni şikayet ediyor;
Farketmez veli olsun öğrenci olsun isim vermeden kimlik bildirmeden şikayet etme hakkınız var.
Arayın 147 yi öğretmen iftira atın kayıta alınsın 3 iş günü içinde meb görevlileri okulla ve öğretmenle ilgili soruşturma başlatsın… Sayın DİNÇER hani öğretmenlik kutsal meslekti… Öğretmenler öğrencilerin elinde kukla oldu! öğrenciler artık hocam 147 ye şikayet edeceğim diyor ve öğretmen üzerinde baskı kuruyor.
Öğretmenler ki bu ulusu yüceltecek yeni nesilleri en iyi şekilde yetiştirmenin gayretindeyken böyle sebepsiz yere suçlanacakları bir platform oluşturulması hiç hoş olmadı !
Elbette ki görevine aykırı hareket eden öğretmenlerin okul müdürlüğü ve ilçe milli eğitim tarafından İncelenmesi ve gereğinin yapılması gerekir. Şimdiye kadar 200.000 in üzerinde şikayet kaydı var.
 \"\"

Tayfun Diken
tayfundiken@hotmail.com

Kaynak: http://www.eyupgazetesi.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim