Öğretmen Diyarı

28 yaşında 33 dil konuşuyor!

28 yaşındaki Michal Perlinski 33 dili konuşma yeteneğine sahip. Perlinski, 33 dilden 15'i ise anadili gibi konuşuyor. 

Polonya vatandaşı 28 yaşındaki Michal Perlinski 33 dili konuşma yeteneğine sahip. Perlinski 33 dilden 15'i ise anadili gibi konuşuyor. 33 DİL KONUŞUYOR Almanya'nın Bochum kentinde Ruhr Üniversitesi'nde eğitim gören Polonyalı Michal Perlinski 33 dilde konuşabiliyor. Perlinski'nin konuştuğu dillerden bazıları ise şöyle:

Lehçe (Ana dili)

Almanca

İngilizce

Fransızca

İtalyanca

İspanyolca

Portekizce

Hollandaca/Flamanca

Çekçe

Rusça

Danca

İsveççe

Norveççe

Romence

Yunanca

Türkçe

Fince

Macarca

Arapça

İbranice

Çince

KAYDEDEREK ÖĞRENİYORMUŞ

Beynin yapı ve fonksiyonlarını inceyelen nöropsikoloji uzmanları, Perlinski'nin dil öğrenmeyi bir mantık çerçevesi içerisinde yapmadığını, fotoğrafik hafızaya sahip olduğu için "kaydederek" öğrendiğini belirtti.

28 yaşınadki Perlinski fotoğrafik hafıza yeteneği sayesinde çok kolay biçimde yabancı dil öğrenebiliyor. "Harfleri renk olarak algılıyorum" diyen Perlinski bu sayede cümle ve kelime yapılarını çok daha kolay hafızada tuttuğunu söyledi. Perlinski bir sözcüğü en fazla iki defa gördükten sonra bir daha asla unutmadığını da ifade etti.

FOTOĞRAFİK HAFIZA NEDİR

Fotografik hafıza, görsel olanı sözel olanla birleştirerek akılda tutmaya dayanan bir hafıza türüdür. Fotografik hafızaya sahip olmak için beynin en üst tabakası olan "korteks"in farklı şekilde kullanılması gerekiyor.

Kaynak: (sondakika) 


Anahtar Kelimeler:
yaşında dil konuşuyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol