Öğretmen Diyarı

2013 Öğretmen İlk Atamada Neler Oluyor?

Hatırlanacağı üzere Milli eğitim bakanlığı 31 Ağustos Cumartesi günü İnsan kaynakları genel müdürlüğü sayfasında öğretmen alımına ilişkin duyuru başlığı ile 2013 eylül ayı öğretmen ilk atamalarına dair 40 bin öğretmen atanacağını duyurmuş ve hangi branştan kaç öğretmen alınacağını açıklamıştı.

Ayrıca "Adaylar başvurularını internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak 02 -06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklar." denilerek başvuru işlemlerinin 2 Eylül itibarıyla başlayacağını da açıklamıştır.

Sabahtan bu yana başvuru yapacak binlerce öğretmen adayı atama kılavuzunu ve başvuru ekranının açılmasını beklerken başvuru tarihinin başlangıcı olan 2 Eylül'ün sonuna yaklaştığımız bu saatlerde Meb kılavuzu yayınlamak ve başvuru ekranını açmak bir yana 31 Ağustos tarihli ilk atamaya ilişkin insan kaynakları genel müdürlüğünün sitesinde yer alan duyuruyu ve kontenjanları da yayından kaldırmıştır.

İlgili Duyuru İçin Tıklayınız

İl içi,İl dışı,ve özür grubu atamalarda olduğu gibi ilk atama döneminde de Meb yine binlerce kişiyi bilgisayar başına mahkum etmiştir.

Peki ilk atama kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Başvuru ekranı ne zaman açılacak?

Maalesef yukarıdaki sorulara Meb'in bu konulardaki açıklama yapmama kararlılığına ve istikrarına bakarak milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'dan bir alıntı yaparak sadece şunu söyleyebiliyoruz.

Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim