Öğretmen Diyarı

17 yıl büyük okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra birleştirilmiş sınıflı tek öğretmenli 14 öğrencili bir okula atandım.

17 yıl büyük okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra birleştirilmiş sınıflı tek öğretmenli 14 öğrencili bir okula atandım. Beni törenlerde bir şeyler hazırlayıp sunamamak çok üzüyordu. Çünkü 14 öğrenci ile güzel bir şey çıkaramıyordum. Velileri topladım ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma töreni hazırlayacağım ama öğrenci çok az onun için sizin de görev almanızı istiyorum dedim. Kabul ettiler . Bir tiyatro hazırladık.Okuma yazma bilmeyen veliler bile Çanakkale Şehitlerine şiirinden dörtlükler ezberlediler .70 yaşındaki Yörük ninemiz ağıtlar okurum dedi. Bir grup veli de üzüm hoşafı ve ekmek yaptılar. 18 Mart sabahı 14 kişilik bir okulda 300 kişinin izlediği çok güzel bir tören yapıldı.
Ertesi yıl mevcudum 18 e çıkmıştı bu sefer bizi bir evvel ki yıl izleyen beldenin ileri gelen gönüllüleri biz de tiyatronuzda oynamak istiyoruz dediler. Devlet tiyatrosundan bir sanatçı da oyunumuzu yönetti ve muhteşem bir tören yaptık.
Bu da bize bir kez daha istedikten ve çabaladıktan sonra imkansız olan bir şey olmayacağını gösterdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim