Öğretmen Diyarı

 Okul Müdürlerine Sendikalarına Bakılarak Ceza Verildi

Eskişehir'de 2 okul müdürü, dışarıdan eğitim veren çalışanlara sigorta yaptırmadığı’ gerekçesiyle ceza aldılar. Okul müdürlerinden bir tanesi Eğitim Sen, diğeri ise Eğitim Bir Sen üyesiydiler. Eğitim Sen üyesi olan okul müdürü müdürlük görevine son verilerek düz öğretmen olarak bir ilçeye atandı. Eğitim Bir Sen üyesi okul müdürüne ise yer değiştirme cezası verildi, ancak bu ceza da uygulanmadı.


Eğitim Sen'li Müdür Görevden Alındı


Eskişehir'de Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Eğitim Sen üyesi Ferhat Taşdelen’e ‘dışarıdan eğitim veren çalışanlara sigorta yaptırmadığı’ hakkında dört ayrı ceza verilerek, müdürlüğü görevi elinden alınıp, Kırka ilçesine sürüldü.


Eğitim Bir Sen'li Müdüre Ceza Yok


Melahat Ünügür Ortaokulu Müdürü Eğitim Bir Sen üyesi Muzaffer Atalay hakkında ise ‘Okul kantininde sigortasız eleman çalıştırıldığı’ iddiasıyla sadece yer değiştirme cezası kararı alındığı ancak uygulanmadığı ortaya çıktı. 


Eğitim Sen Olaya Tepki Gösterdi


Hukukun herkes için geçerli olması gerektiğini söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir yaşanan olaya tepki gösterdi. Demir, "Ferhat Taşdelen’in Eğitim Sen üyesi olduğu için başına gelmedik kalmadı. Aynı cezalar Melahat Ünügür Ortaokulu Müdürü Muzaffer Atalay’a da uygulansın. Taşdelen’e dört ayrı ceza veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Atalay’a sadece görev yeri değişikliği cezası vermiş. Atalay, Kırka’daki bir okula müdür olarak atanacakmış. Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu için verilen görev değişikliği cezası bile hala uygulanmadı" diye konuştu
 “Aynı cezalar Melahat Ünügür Ortaokulu Müdürü Muzaffer Atalay’a da uygulansın. Taşdelen’e dört ayrı ceza veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Atalay’a sadece görev yeri değişikliği cezası vermiş. Atalay, Kırka’daki bir okula müdür olarak atanacakmış. Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu için verilen görev değişikliği cezası bile hala uygulanmadı.” ifadesini kullandı.


Demir, Valiye Seslendi


Verilen cezayla ilgili Eskişehir Valisi'ne seslenen Eğitim Sen Eskişehir şube başkanı Serkan Demir, "Vali Güngör Azim Tuna bu konuda çifte standart yapılmasına izin vermesin. İlgili ceza çıkmış, valiliği gitmiş. Sayın Vali hukuk neyi gerektiriyorsa onu yapsın ve herkese verilen ceza gibi bu müdüre de gerekli cezayı verilmesine engel olmasın. Yandaş Sendikaya üye diye, birilerinin kayırılmasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol