Öğretmen Diyarı

OHAL ilanından sonra görevden alınan öğretmenler için mağdur masası kuruldu!
Eğitim Sen'in Kurucu Genel Başkanı CHP'li Yıldırım Kaya, kendilerine her gün bine yakın öğretmenin başvurduğunu anlattı. CHP Genel Merkezi’nin 7. katı görevden alınan öğretmenler için tahsis edildi.

CHP olağanüstü hal ilanından sonra görevden alınan öğretmenler için mağdur masası kurdu. CHP Genel Merkezi’nin 7. katı görevden alınan öğretmenler için tahsis edildi. Öğrtemenlerin şikayetlerini dinleyen ekibin başında CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve Eğitim- Sen’in Kurucu Genel Başkanı Yıldırım Kaya var. “Bir günde 500’ün üzerinde yüz yüze görüşme yapıyorum” Yürüttükleri çalışma hakkında Duvar’a, bilgi veren Kaya, “Bir günde 500’ün üzerinde yüz yüze görüşme yapıyorum” dedi. Kaya’nın verdiği bilgiye göre her gün kendilerine eposta ya da telefonla ulaşıp durumlarını anlatanların sayısı da 500’ü buluyor. Kaya, genel merkezde mesaiye erken başladıklarını, başvuruları aldıktan sonra saat kaç olursa olsun her öğretmene kurdukları sistemde ayrı bir dosya açtıklarını söyledi.

"EĞİTİM-SEN’in

Mücadelesini Kırmak İstiyorlar" Öğretmenlerin tasfiyesiyle örgütlü mücadele yapısının kırılmasının hedeflendiğini savunan yıldırım, “Eğitim-Sen’in bütünlükçü yapısı kırılmak isteniyor. Parçalanmış bir yapı isteniyor. Bütünlükçü mücadelenin bireysele dönüşmesi isteniyor” dedi. “Tunceli’de neden 415 öğretmen göreve başlarken 86’sı başlamadı’ diye soran Yıldırım, “Hatay’da 938, Diyarbakır’da 4200, Mardin’de 1900, Van’da 900 öğretmen açıkta. 50 binin üzerinde öğretmen mağdur” dedi.

28 Bin Kişi Genel Merkezi Aradı 15 Temmuz’dan sonra CHP Genel Merkezi’nin 27-28 bin kişi tarafından telefon ve mail yoluyla arandığını, ve 5 bin kişinin de partiye bizzat geldiğini anlatan Yıldırım, il ve ilçe örgütlerinin de mağdur başvuruları almaya başladığını söyledi.
Kaynak: EĞİTİM-SEN’

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim