Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Mitingine Giderse, Öğrenciler ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Haziran genel seçimleri öncesinde farklı illerde toplu açılış adı altında yaptığı mitinglere Valiliklerin kamu kurumlarına gönderdiği yazılara tepkiler devam ediyor.


Eğitim Sen Uşak şube başkanı Burak Yavaş, Uşak Valiliği'nin kamu kurumlarına "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın kentte yapacağı toplu açılış törenine kamu görevlilerinin katılımının uygun olacağı" yönünde gönderdiği yazıya tepki gösterdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın saat 14.00'te Uşak Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplu açılış ve halka sesleniş mitingine katılacak.


Mitinge katılım için de Uşak Valiliği'nin geçen 22 Mayıs Cuma günü Belediye Başkanlığı, İlçe Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı İl Birimleri, Valilik içi birimler ve sivil toplum kuruluşlarına "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı toplu açılış programına kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur ve diğer kamu görevlilerinin katılımının uygun olacağı değerlendirilmektedir" şeklinde resmi yazı gönderdiği öğrenildi. Aynı yazıda Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı ve Uşak Üniversitesi Rektörlüğü'ne de bilgilendirme yapıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devletin imkanlarıyla illeri gezerek toplu açılış adı altında AK Parti'nin mitingini yaptığını söyleyen Eğitim Sen Uşak şube başkanı Burak Yavaş, "Valilik tarafından yapılan davet 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin demokratik ve adil olmadığını gösteren en belirgin kanıttır. Eğitim emekçileri iktidar partisinin ücretli köleleri değildir. Öğretmen ve öğrencileri bu mitinglere getirerek burada muhalefet partilerine hakaretler etmek  etik değildir. Yarın Uşak'taki tüm okullarda öğretmenler derse girmek yerine mitinge giderlerse öğrencilerimizin halleri ne olacaktır? Okulda öğrencinin başına gelebilecek bir olayın vebali kimin üzerine kalacaktır?" diye konuştu.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim