Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN DÖVEN OKUL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINSIN!!'!

Okul önünde eylem yapıp müdürün görevden alınmasını istedi..
Öğretmen döven okul müdürü görevden alınsın MANİSA'da ilkokul müdürünün öğretmeni dövdüğünü ileri süren Egitim-Sen Manisa Şubesi üyeleri, okul önünde eylem yapıp müdürün görevden alınmasını istedi. Kent merkezindeki Gazi İlkokulu Müdürü Mehmet K, iddiaya göre, Egitim-Sen Manisa Şubesi üyesi öğretmen Hüseyin Aydın'a tekme attı. Aydın, okul müdürü hakkında şikayetçi oldu. Egitim-Sen Manisa Şubesi üyeleri de okulun ek binası önünde toplanarak eylem yaptı. Öğretmen Hüseyin Aydın'a sahip çıkan gruba, CHP Manisa İl Başkanlığı, Aktif Eğitim- Sen ve Kamu- Sen'e bağlı Türk Eğitim- Sen de destek verdi.

Egitim-Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, şunlan söyledi:

Manisa Gazi İlkokulu'nda idarecilerin katılımıyla meslektaşımız Egitim-Sen üyesi Hüseyin Aydın'ın da aralarında bulunduğu ilkokul 4'üncü sınıf şube öğretmenler kurulu toplantısı anında tartışma yaşanmıştır. Tartışmanın nedeni; 'ilkokullarda şube öğretmenler kurulu toplantısı yapılır mı yapılmaz mı' konusudur. Şube öğretmenler kurulu toplantısı, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında yapılır. Ç

'Ezine Kaymakamlığı amacını aşan işler yaptı'
ok net ve açık. Okul Müdürü M.K var olan yasayı bile bilmeden ilkokul müfredatında olmadığı halde zorlama ile 'Şube öğretmenler kurulu toplantısını yapalım' diyerek bütün kumlun önünde üyemiz Hüseyin Aydın'a 'Kes sesini' diyerek tekme atmıştır.

Bizler öğretmene yapılan her türlü baskı, şiddet ve mobbingin son bulmasını istiyoruz. Bilinmelidir ki eğitim, özgür düşünemeyen baskı altında yanlışlan savunmaya zorlanan öğretmenler ile yapılamaz. Biat eden hakkını arayamayan nesiller yaratma çabalarının karşısında olmaya devam edeceğiz. Milli Eğitim Müdürlüğü, görevini kötüye kullanan Gazi İlkokulu Müdürü M.K.'yi derhal görevden almalıdır.

Kaynak:Haber Ekspres

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim