Öğretmen Diyarı

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖĞRENCİLERİ MİTİNGE ÇAĞIRDI

Eğitim-Sen'den yapılan açıklamada, Çorum'un Alaca Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun'un öğrencileri AK Parti mitingine davet ettiği iddia edildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Geçtiğimiz günlerde Ankara`da lise öğrencilerine Duman konserine gidecekleri söylenerek AKP mitingine götürülmelerinin ardından şimdi de Çorum`da öğrencilerin AKP mitingine götürülmek istendiği ortaya çıktı.

 

15 Mayıs Cuma günü Adalet eski Bakanı AKP Milletvekili Bekir Bozdağ, toplu açılış töreni için Alaca ilçesine geldi. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun da toplu açılış töreni öncesinde imzası ile okul müdürlerine duyuru yazısı çıkardı. 14.05.2015 tarihli yazıda bütün idareci ve öğretmenlere imza karşılığı duyurulmasını istendi. Yazıda, ‘Cumhuriyet Meydanı`nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ`ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim` denildi. Öte yandan ilçede mitingin yapılacağı saatlerde imam hatip ortaokulu ve lisesi fiili olarak tatil edilerek öğrencilerin açılışa katılımı sağlandı.

Ankara`da ve Çorum`da yaşanan olaylar okullarımızın iktidarın oyuncağı haline getirilmek istendiğini göstermektedir. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün "hükümet memuru" gibi hareket ederek AKP mitingine öğrenci ve öğretmenleri katmak istemesi, onları zorlaması kabul edilemez bir durumdur. İktidar ve uzantıları öğrenci ve öğretmenleri kendi çıkarları için kullanmaktan derhal vazgeçmelidir.

 
Kaynak: kamuexpress.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim