Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Müdürü Dava Edildi

Eğitim Sen İzmir şubeleri tarafından bugün yapılan ortak basın açıklamasına göre İzmir milli eğitim müdürlüğü çatısı altında yaşanan hukuksuzluklar, adam kayırmamlar ve bunun gibi pek çok sorunun müsebbibi olarak gösterilen başta İzmir milli eğitim müdürü olmak üzere pek çok yetkilinin dava edildiği belirtildi. Ak Parti iktidarının kamuda her alanda kadrolaşmaya giderek sadece kendi yandaşlarına kapıları açtığı ancak  yandaş olmayanların hiçbir kuruma alınmadığı belirtildi. Başta milli eğitim olmak üzere pek çok alanda yaşanan bu kadrolaşmanın uzun vadede cumhuriyetimizin tüm değerlerini silip süpüreceği ve alanında uzman olmayan, ehliyet ve liyakat ilkesiyle alakasız yapılan atamaların bir gün eğitimimize zarar vereceği, zaten şu anda milli eğitimin üst düzeyinde yaşanan atama sorunlarının pek çoğunun kökeninde de adam kayırma ve kadrolaşmanın yattığı belirtiliyor.

 

Ülkedeki tüm resmi daireler halka hizmet etme yolundan çıkartılarak Ak Parti’ye hizmet eden kurumlar haline getirilmiştir. Bu kurumların çalışma tarzlarına bakacak olursak yine yandaşların bir adım önde olduğunu görmek mümkündür. Partiye yakın isimler işlerini kısa sürede bitirirken yandaş olmayan kişiler günlerce bekletilmekte ve işleri de düzgün bir şekilde yerine getirilmemektedir. Devlet kurumlarının işleyişindeki bu bozulmalar hemen her kurumda kendini açıkça göstermektedir.

 

Milli eğitimde kadrolaşma Ak Parti döneminde had safhaya ulaşmıştır. Kadrolaşma kendisini şu anda okul müdürü atamalarında da açıkça göstermektedir. Okul müdürlerinin atamaları da mülakat kapsamına alınarak mülakatı geçemeyen okul müdürlerinin ataması yapılmamaktadır. Mülakatlarda nasıl bir soru taktiğinin izleneceği ve puanlamanın ne şekilde yapılacağı merak konusudur. Mülakatlar sonucunda hangi müdürlerin atandığını hep birlikte göreceğiz.

 

İzmir il milli eğitim müdürünün geçtiğimiz günlerde yaptığı İzmir insanının aklı durmuş gibi İzmir insanını aşağılayan ifadelerinden dolayı İzmir milli eğitim müdürü Vefa Bardakçı dava edildi. İzmir cumhuriyet savcılığına hakaret davası açıldı ve milli eğitim müdürünün yargılanması talep edildi. Şu an savcılık incelemesi sürüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim