Öğretmen Diyarı

MEB Müdürü: \'Eğitim Sen’in Çalışmalarına Katılırsan Seni Başka İlçeye Sürerim\'

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde Eğitim Sen Mazıdağı Temsilciliği, hükümetin ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sendika üyelerine yönelik baskı ve tehditlere dikkat çekmek amacıyla yürüyüş gerçekleştirdi.


Sendika binası önünden başlayan yürüyüşe Eğitim Sen üyeleri, KESK bileşenleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. "Baskılar bizi yıldıramaz, yandaş müdür istemiyoruz" sloganları atan sendika üyeleri, “Ayrımcı müdür istemiyoruz, yaşasın onurlu mücadelemiz" yazılı dövizleri taşıyarak Mazıdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüdü.


Yürüyüşün ardından açıklamada bulunan Eğitim Sen Mazıdağı Temsilciği üyesi Hamdin Öztekin, " Mazıdağı Milli Eğitim Müdürü uzun bir süredir sendikalar arasında ayırım yapmaktadır. Eskiden üyesi olduğu Eğitim Bir Sen'in çalışmalarını adeta halen sendikanın bir yöneticisi gibi yürüterek tarafsızlığını kaybetmiştir" dedi.


Öztekin açıklamasının devamında İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün oturduğu makamı kullanarak hem sendika üyeleri üzerinde baskı oluşturduğunu, hem de devletin tüm imkânlarını kullanarak Eğitim Bir Sen'in üye kazanması için çalıştığını söyledi.


Hamdin Öztekin, “16 Mart 2015 günü İlçe Milli Eğitim Müdürü, aynı kurumda mutemet olarak çalışan Sendika üyemiz ve işyeri temsilcisi Rüstem Yürek'i odasına çağırarak Eğitim Sen'in çalışmalarına katılmamasını, aksi takdirde başka ilçeye süreceğini söyleyerek açıkça Rüstem Yürek'i tehdit etmiştir" dedi.


Öztekin ayrıca, İlçe Eğitim Müdürü’nün Eğitim Sen Temsilcisi Ümit Aktaş'a da ağır hakaretlerde bulunduğu dile getirdi. Eğitim emekçileri, açıklamanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.


Alıntı: bestanuce1.com

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim