Öğretmen Diyarı

Koskoca Üniversiteye 21 Öğrenci Alınabilecek

Hükümetin 'her ile bir üniversite' projesi kapsamında 2008 yılında Hakkari'de açtığı Hakkari Üniversitesi 5 fakültesi bulunmasına rağmen, yeterli akademik personeli olmadığı gerekçesiyle bu sene 4 fakültesine öğrenci alamayacağını açıkladı. Üniversite sadece Almanca Öğretmenliği bölümüne 21 tane öğrenci alabilecek.

Üniversitenin İnşaatı Hala Devam Ediyor

Meydangazetesi.com.tr sitesinin haberine göre, 2008 yılında kurulan üniversitenin inşaatı hala devam ediyor. Geçen sene çeşitli bölümlere binden fazla öğrenci alan üniversite bu sene akademisyen eksikliği sebebiyle yüksekokul haricinde lisans bölümlerine öğrenci alamıyor.

Öğrencilerin Eğitim Hakkı Engelleniyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Hakkari Şube Başkanı Süleyman Aşkan, Eğitim, Güzel Sanatlar, İktisadi İdari Bilimler, İlahiyat ve Mühendislik gibi fakültelerin bulunduğu üniversitede, bu fakültelerden sadece Eğitim Fakültesindeki Almanca bölümüne 21 öğrencinin alınacak olmasının, öğrencilerin eğitim hakkının engellenmesi anlamına geldiğini belirtti.

Üniversite Kapanmayla Yüz Yüze

Üniversiteye öğretim elemanlarının gelmemesinin temel sebebinin altyapı ve lojman gibi sorunlar olduğunun altını çizen Aşkan, "Üniversitemiz kapanmayla yüz yüze" dedi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim